Na konci podzimu blanenské zápasy přinášely jednu přestřelku za druhou. Po zimní pauze gólové nadílky ustaly, v neděli ale diváci viděli hned devět branek. „Oba týmy hrály útočně s tím, že Baník byl mnohem produktivnější. My jsme také měli své šance, ale neproměnili jsme je. Chtěli jsme hrát s hodně vysunutou obranou, měli jsme v ní ale moc okének. To byl hlavní důvod, proč jsme dostali tolik branek,“ vysvětlil Vorlický.

Jeho svěřenci táhli před nedělní prohrou šňůru tří utkání bez porážky, díky které téměř jistě odvrátili sestupové starosti. I proto se v Ostravě prezentovali odlišně než v minulých utkáních. „Po výhře nad Slováckem jsme dosáhli pro nás potřebných bodů pro klid, takže už se pomalu začínáme připravovat na příští sezonu. I když chceme stále bodovat, tak přicházíme s novými tématy v herním stylu, které si kluci začínají teprve osvojovat,“ popsal blanenský lodivod.

Hostům se nepovedl především první poločas, už ve 28. minutě prohrávali o čtyři góly, do přestávky stihli jen korigovat na 1:4.

Druhou půli sice Blansko vyhrálo, manko už však dotáhnout nedokázalo a padlo 3:6. „Opět si zkoušíme nové variace, takže budeme i měnit sestavu. I v následujících utkáních nás to bude trochu limitovat, potřebujeme si zvyknout,“ pokračoval Vorlický.

Sérii tří třetiligových utkáních na hřištích soupeřů tak jihomoravský celek zakončil s bilancí jedné výhry, jedné remízy a jedné prohry. „V Hranicích a se Slováckem jsme ještě hráli stylem, na který jsme si předtím půl roku zvykali, takže jsme věděli, do čeho jdeme. Teď jsme odstartovali nová témata na učení, takže bych to s nedělním utkáním úplně neporovnával,“ podotkl stratég.

Fotbalisté Jablonce slaví záchranu, brněnští hráči (v červeném Jiří Texl) už si v nejlepším případě zahrají pouze baráž.
Zbrojovka prohrála počtvrté v řadě, od poslední příčky ji dělí bod

Do posledních pěti utkání sezony Blansko vstoupí z osmé pozice, už ve středu doma v jihomoravském derby přivítá Rosice. „Všichni hráči vědí, že ve zbytku sezony nechceme rezignovat na výsledky, hodláme i dál vyhrávat, ale potřebujeme vědět s kým a jak budeme hrát příští ročník. Pro kluky to tak bude i o ochotě hrát na jiných postech, než jsou tradičně zvyklí,“ předeslal Vorlický.

Ten může být s posledními týdny spokojený, mužstvo totiž v září přebíral na sestupové pozici, od té doby má Blansko šestou nejlepší formu v soutěži. „Tým má na třetí ligu obrovský potenciál. Výkony samozřejmě jsou nevyvážené, ale je to i tím, že často rotujeme sestavou. Hráči si zaslouží ocenění a pochvalu, že všechny změny zvládali. Někdy samozřejmě s lepším výsledkem, jindy naopak méně přívětivým,“ doplnil kouč.

Baník Ostrava B - Blansko 6:3
Poločas:
4:1.
Branky: 6., 23. a 59. Provazník, 14. Holaň, 28. Drozd, 90. Látal - 39. Kapur, 56. Dani Lual, 90+3. Jaroš.
Rozhodčí: Ehrenberger - Lukašík, Habermann.
Žluté karty: 77. Holaň - 21. Holman, 81. Šedivý.
Baník Ostrava B: Struhař - Krupička, Temel, Stoklásek, Zálešák - Chukwudi (60. Halda), Elekana (74. Gotsiridse), Drozd, Holaň, M. Jaroň (60. Látal) - Provazník.
Blansko: Kubica - Chyla (50. Spáčil), Černý, Feik - Holman (79. Kamenský) - Abdellaoui (50. Šedivý), Tulajdan (C) (50. Jaroš), Dani Lual, Rajčinec - Williams (68. Šíp), Kapur.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...