Brňanům nepomohlo ani to, že v jejich dresu poprvé nastoupil útočník Tomáš Machálek, který přestoupil z Kroměříže. „Už se potřebujeme konečně odrazit ze sestupových míst, další ztráta by mohla tým uvrhnout do deprese,“ mínil před utkáním domácí trenér Jiří Vorlický.

Novým sportovním manažerem mládeže ve Zbrojovce se stal Petr Čejka.
Rosice vytáhl do třetiligové špičky, po 11 letech končí. Čejka míří do Zbrojovky

Začátek střetnutí patřil hostům, hned v úvodním minutě trefil blanenský brankář Petr Nešetřil nabíhajícího Machálka, míč však naštěstí pro domácí putoval vedle branky.

Blanenští se postupně zlepšovali, naopak v obraně hostů se začala objevovat okénka. Po půlhodině se poprvé střelecky prosadila nedávná posila domácích Simon Studený, který propálil hradbu hráčů před sebou.

Výsledky MSFL
Blansko – Bohunice 2:1 (2:0)
Branky: 35. a 45. Studený – 49. Krejčí.
Znojmo – Start Brno 2:3 (0:3)
Branky: 68. Abreu De Sá Vilela, 73. Kilibarda – 6. Zikl, 16. Rogožan, 44. Duda.
Hranice – Zlínsko 0:1 (0:1)
Branka: 18. Kiška.

V závěru poločasu unikl po levé straně Dan Jambor a jeho přihrávku poslal do prázdné brány opět Studený. Po změně stran se nováček dostal do tlaku a ze skrumáže snížil Adam Krejčí. Blízko vyrovnání byl následně Machálek, který se pokusil o akrobatickou střelu přes hlavu.

V závěru už oba týmy předváděly spíše soubojový než kombinační fotbal a přibývaly jen žluté karty. Domácí i hosté se sice ještě dostali do nebezpečných situací, výsledek už se však nezměnil. „Bohunice příliš brzy snížily, my jsme poté zbytečně znervózněli. I tak jsme ale naštěstí výhru zaslouženě uhájili,“ těšilo Vorlického.

Jeho svěřenci tak minimálně do soboty poskočili na jedenáctou příčku, Bohunice jsou čtrnácté. „Příliš jsme chybovali, především v první půli. Chybělo nám něco navíc,“ hlesl kouč hostí František Schneider.

Líšeňský záložník Pavel Sokol (v bílém) se po návratu k tradiční formaci vrátil na levý kraj zálohy.
Tandem Lutonský-Sokol opět v akci. Na Dukle ale musíme přidat, tuší křídelník

Brněnský Start v pátečním utkání na venkovním hřišti uspěl, když přivezl výhru 3:2 ze Znojma. Hosté vedli po prvním poločase o tři branky, ovšem po přestávce se Znojmo dotáhlo až na rozdíl jediné trefy.

Start před víkendovými duely o dva body vede tabulku, Znojmu patří devátá příčka.