Uvízlé „béemvéčko“ baví český internet. Lidé přemítali, zda řidiče zmátla navigace a snažili se odhalit, jak se vlastně na schody dostal. Místní obyvatelé upozornili, že zábranám na konci Lublaňské se běžně vyhýbají například motorizované hlídky strážníků městské policie. Další ironicky připomněli, že kousek od místa bizarní nehody se nachází odtahové parkoviště.

„Vozidlo se zodpovědně rozhodlo skoncovat se znečišťováním planety a začalo chodit pěšky,“ zní jeden z vtipných twitterových komentářů. Ve facebookové diskuzi pak jeden uživatel sdílel píseň slovenského zpěváka Richarda Müllera s názvem „Po schodoch“.

Mluvčí pražských hasičů Martin Kavka informoval pouze o vyproštění vozidla bez dalších podrobností. Policie zaznamenala díky oznámení na linku 158, že tmavé BMW v neděli kolem půl třetí ráno jelo v protisměru na Nuselském mostě do centra.

Policejní mluvčí Violeta Siřišťová potvrdila Pražskému deníku, že na místě byl nalezen také 38letý muž s klíčky od auta. Odmítl dechovou zkoušku i test na drogy a policistům tvrdil, že neřídil. „Na klíče od vozu muž upozornil policisty sám – tím, že odemykal a zamykal vozidlo, čímž se spouštěl klakson,“ doplnila Siřišťová později v tiskové zprávě.

Muž měl v pytlíčku kokain

Podle Siřišťové zasahující policisté při prohlídce u muže v igelitovém pytlíčku nalezli více než šest gramů kokainu. „Osmatřicetiletý muž byl převezen na policejní služebnu pro podezření ze spáchání trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ sdělila policejní mluvčí.

Zadrženého policisté podezírají rovněž ze spáchání trestných činů obecné ohrožení a poškození cizí věci. Siřišťová uvedl, že kriminalisté na případu usilovně pracují. Ještě v neděli tvrdila, že vyšetřovatele bude zajímat také, proč byl muž venku, když kvůli situaci s nemocí covid-19 platí noční zákaz vycházení.

Vyhodnocením kamerových záznamů chce policie zjistit odpověď na otázku, kdo vozidlo značky BMW v inkriminovaný čas opravdu řídil. „Velice by nám pomohlo, kdyby se očití svědci a ostatní účastníci silničního provozu ozvali na linku 158. Přivítali bychom také záznamy z palubních kamer automobilů,“ tlumočila prosbu policie mluvčí Siřišťová.