V pátek odpoledne oznámila na linku 158 žena, že má obavy o život nájemníka, který je delší dobu nekontaktní, a se kterým se měla sejít a domluvit na ukončení pronajímání bytu. Policisté vyjeli k bytu v Kroměříži, kde na ně už oznamovatelka čekala.

"Nájemník na zvonění, ani bouchání na dveře nereagoval, proto se policisté po dohodě se ženou rozhodli vstoupit dovnitř. Dveře však nešly otevřít, protože byl za nimi postavený nábytek. Nakonec se dovnitř dostali. Už při vstupu do bytu hlasitě volali, že jsou policisté a ptali se, zda je muž v pořádku, protože viděli jeho siluetu za interiérovými dveřmi. Když dveře otevřeli, uviděli, že muž drží v ruce meč, se kterým mířil na obličej policisty. Muž na slova policistů nereagoval a po chvíli vyměnil meč za nataženou kuš se šípem s kovovým hrotem připraveným k výstřelu, namířil na policisty a šel proti nim se slovy, aby z bytu odešli," popsala situaci tisková mluvčí krajské policie Lenka Javorková.

Ilustrační foto
Minipivovary pandemii ustály, stále však nemají vyhráno

Policisté na místo přivolali další posily a vyjednavače, který byl po chvíli úspěšný. Muž nakonec zbraně odložil a vyšel z bytu ven. Poté všechny své zbraně jako nože, kuš a meče policistům vydal. Muži v krvi kolovalo 3,29 promile alkoholu. Jeho další cesta tak směřovala do protialkoholní záchytné stanice, kde strávil noc.

"V sobotu ho kriminalisté vyslechli a obvinili z trestného činu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu, za který trestní zákon ukládá až pětiletý trest odnětí svobody," upřesnila Lenka Javorková.