V sobotu 29. ledna 2022 v 10 hodin odstartoval místostarosta Petr Malach opakované výstupy Janka Vajčnera na trati zámek – hrad a zpět. Že vás v názvu mate ten Everest? Protože si tak pan Vajčnar rozfázoval svoje výstupy na této trati v rámci benefiční akce EVERESTING pomocí techniky nordic walking. Proto postupně zdolal například Sněžku, Olymp, Annapurnu nebo K2.

Na trati mu pomáhal jeho tým a také se k němu připojilo několik „chodců“ a běžců, a to nejen za světla, ale i v noci. Pan Vajčner chodil i celou noc obohacenou a sněžení a vichřici a pokračoval ještě v neděli do dopoledních hodin, vždyť šlo o pokus o rekord a o historicky první nordic walking everesting v České republice a zřejmě i ve světě.  Trvalo mu to celkem 24 hodin a 59 minut.

Karel Kopáč a Ludvík Černý
Orlické vraždy: Za krvavou lázeň zaplatil Karel Kopáč v kuřimské věznici životem

A proč se celá benefiční akce konala? Svými nordic walking pochody chce Janek Vajčner podpořit Jihomoravské dětské léčebny. Pochody se již konaly v Moravském Krumlově a ve Slovenském Rohožníku a budou se ještě konat ve Strážnici a Znojmě a zakončí v Polském Toruńi 24.dubna.

Monika Šindelková