V rámci akcí spojených s festivalem Rajbas chystáme přehlídku dětských dobrodružných prezentací s názvem WAU 2022. Přehlídka je určená pro všechny děti a mládež od 6 do 20 let.

Cílem WAU je vytáhnout děti ven, motivovat je k pobytu v přírodě, k zaznamenávání svých zážitků a tréninku prezentačních dovedností.

Každoročně se veřejně nepřístupná Býčí skála na pár dní otevírá návštěvníkům při Dnech otevřených dveří.
Nejtajemnější místo Moravského krasu. Býčí skála děsí i fascinuje, nakoukněte

Chtěli bychom vyzvat děti, aby se s námi podělily o své zážitky. Pro to, abychom zažili dobrodružství, není třeba dalekých cest ani exotických dovolených. Dobrodružství lze zažít třeba za humny. WAU je určena pro každého, kdo rád chodí na výlety, cestuje, vandruje, sportuje v přírodě anebo přírodu pozoruje. Nezáleží na tom, zda s rodiči, kamarády nebo sám.

Pro účast na přehlídce je třeba připravit prezentaci v délce 10-15 minut, kterou je nutné doprovázet vlastním živým komentářem. Prezentace může obsahovat fotografie i videa.

Řešení matematických úloh navazovalo na návštěvu modrotiskové dílny.
Exkurzi v modrotiskové dílně v Olešnici zúročili při řešení matematických úloh

Přehlídka proběhne 17. 11. 2022 v Domě přírody Moravského krasu. Obrazové podklady k vystoupení je třeba zaslat předem přes formulář na webových stránkách festivalu: http://2022.festival-rajbas.cz/wau/. Termín uzávěrky je 7.11.2022.

Pro všechny aktivní účastníky budou přichystány ceny a pamětní listy. Autoři tří nejpovedenějších prezentací budou pozváni prezentovat svá dobrodružství přímo na festivale Rajbas 18.-20. 11. 2022 v Blansku.


Eva Šamonilová 

koordinátorka soutěže WAU