Miroslav Bém, který je umělcem pro náš region velmi zajímavým, protože má úzké vazby na město Rájec-Jestřebí, je vášnivým milovníkem a pozorovatelem přírody. Umí vyfotografovat a přenést na plátno kouzelné a často jen těžko uvěřitelné okamžiky ze světa živé i neživé přírody. Nejčastějším námětem jeho děl jsou vodní kapky na rostlinách po dešti nebo ve formě ranní rosy. Jsou velmi krásné a občas se ani nechce věřit, že jsou opravdu dílem přírody, že se nejedná o uměle vytvořené šperky z drahých kamenů. Voda je největším zázrakem modré planety Země, je samou podstatou života a my lidé bychom ji měli důsledně chránit.

Výstava fotoobrazů Miroslava Béma je tak nejen uměleckým zážitkem, ale i významným edukačním počinem v naší soudobé snaze o ochranu přírody a ozdravění životního prostředí. Současně s vodními kapkami návštěvníky výstavy neméně okouzlí i další detaily ze vzácných přírodních zážitků.

Výstava fotoobrazů Miroslava Béma „Kouzelný svět přírody“ je v Galerii Kruh na zámku Rájec nad Svitavou přístupná od 3. května do 12. června 2022 v otevírací době zámku. Vstup na výstavu je volný.

Naděžda Formánková

Máte krásné fotografie z návštěvy výstavy, kulturní akce či povedeného výletu? Zašlete nám je s textem na blanensky@denik.cz. Rádi je zveřejníme.