Účastníky nejen z Vanovic a Drválovic, ale i z blízkého okolí, přivítal slavnostní zrekonstruovaný sál Záložny, jemuž vévodí malovaná opona Otakara Kubína. Odhad pořadatelů předčil očekávání a dá se říct, že zde nebylo před zahájením volného místečka.

Hosty a diváky přivítal místostarosta obce Petr Dvořáček, který představil i další hosty. Byli mezi nimi Dalibor Badal z Velkých Opatovic v kroji a rodina Veselých z Ludíkova. Dále vystoupil nakladatel knihy František Šalé s manželkou z Boskovic. Programem provázel Rudolf Beran, který doprovodil vystupující hrou na harmoniku.

Jarní představení dětí ze Základní školy Černá Hora
To je naše šou. Podívejte se na jarní představení dětí z Černé Hory

Kniha Generační výpověď, jejíž vydání financoval sám autor, vyšla v roce 2021 v počtu 500 výtisků a vzbudila zasloužený ohlas mezi čtenáři nejen ve Vanovicích, ale i na celé Malé Hané. Pan Nechuta nám z knihy přednesl „Povídačku vo Jano Škrabalovi“ a na závěr i zazpíval písničku od Cliffa Richarda „Šťastná ústa“, kterou vtipně opatřil vlastním textem s názvem Šťastná hoba.

Pan Badal i paní Veselá nám představili malohanácký kroj a s dětmi zazpívali písničky v malohanáckém nářečí. Celý krásný a vtipem prolnutý večer byl zakončen občerstvením, besedami účastníků a prodejem knihy, kterou autor opatřil věnováním.