Pěknou podívanou slibovala i potvrzená účast extraligových týmů, především pak v kategorii mužů. Právě tam to byly ale jen domácí týmy, které se jako jediní blanenští zástupci dostali do TOP 4 závodu. Jak Sychotín B, který dokázal předvěst krásný útok zakončený časem lehce pod 17 vteřin a obsadit tak čtvrté místo, tak Sychotín A, který potvrdil, že na domácí dráze zná každý centimetr velmi dobře, a s výsledným časem 16,45 sekundy dokázal kategorii mužů ovládnout.

Extraligové návštěvy doplnily stupně vítězů. Druhé místo ukořistila Hrabůvka za 16,50 a třetí pozici ovládly Pasohlávky s časem 16,69. Další pořadí už určovaly sedmnáctkové časy. Překvapením závodu byl určitě útok borců reprezentující Bezděčí u Trnávky, a velkým zklamáním útoky téměř všech blanenských týmů.

Tajemné místo v Moravském krasu navštívili lidé. Býčí skála otevřela své brány
Tajemné místo v Moravském krasu navštívili lidé. Býčí skála otevřela své brány

Závod žen byl také okořeněn účastí jednoho extraligového týmu. Podobně jako v Senetářově si přijela do Sychotína vyzkoušet svoji formu děvčata z Plumlova. Pokus bez chyb zakončený identickými sestřiky obou terčů ukázal na časomíře neuvěřitelný čas - 15,40! Holky posunuly hranici rekordu VCB opět níže, o 7 desetin oproti času, který předvedli v Senetářově, a nyní je více než jasné, že tento čas bude velmi těžké dále překonávat.

Žernovské Áčko ukázalo také pěkný útok, ovšem s velkým prostřikem a za 17,02 bralo druhé místo. Stupně vítězů doplnila děvčata z Bořitova, která zatím na povedený útok čekala. V Sychotíně jsme mohli vidět první větší zaváhaní holek ze Senetářova, a proto Žernovník získává před dalším kolem mírný náskok na čele celkového bodování Pivovar Černá Hora Cupu 2023.

Obří sluníčko zdobí obec na Znojemsku. Usmívá se na všechny, kdo jde okolo
Obří sluníčko zdobí obec na jižní Moravě. Usmívá se na všechny, kdo jde okolo

Kategorie dorostu byla ochuzena o účast jejího lídra. Dorostenci ze Senetářova bojovali za okres Blansko na krajském kole v požárním sportu dorostu o účast na mistrovství republiky. Tento boj byl úspěšný, takže tým z Blanenska se popere za celý kraj o titul mistrů republiky. Nicméně této absence využili dorostenci z Ostrova u Macochy, kteří v Sychotíně dokázali vyhrát před Senetářovským Béčkem a návštěvou z Hartmanic, okres Svitavy.

A veteráni? Tam jsme viděli ze tří pokusů bohužel jen jeden dokončený. Žernovník a jejich představení skončilo za 15 a půl vteřiny vítězstvím. Pamětice ani Hartmanice body nebraly.