Celodenní program odstartovala hned ráno slavnostní mše svatá v kostele svatého Cyrila a Metoděje. Následoval průvod na místní hřiště a také předání pamětních listů hostům a rodákům. Polední část patřila vystoupením, které si připravily děti ze ZŠ a MŠ Úsobrno, a také nedaleké ZUŠ Jevíčko a Velké Opatovice. Vypíchnout musím také vystoupení Jožky Šmukaře, který se i s kapelou představil v lidovém kroji. 

K vyvrcholení celé akce patřil rozhodně také koncert skupiny Argema a později vystoupení tria Maxíci. Za tónů skupiny Zelené Páry se tančilo až do pozdních nočních hodin. 

Zámek Rájec–Jestřebí je chloubou Moravy.
Pozvánka na osobitou výstavu Jana Dvořáka. Na plátno maluje krásu české krajiny

Akce se zúčastnilo kolem 800 hostů, včetně sto leté rodačky obce. Z nich jmenuji například bývalého hejtmana Jihomoravského kraje pana Stanislava Juránka, senátorku Jaromíru Vítkovou a asi na tři desítky starostů okolních obcí.

Celý den byl ze strany pořadatelů, organizačního výboru a starosty obce precizně několik měsíců připravován, a proto se vše vydařilo. Občerstvení zabezpečovalo několik stánků, v kterých nechybělo dobré jídlo ani pití.