Holky se s kopečkem musely také porvat. Nejlepší čas ukázala děvčata ze Žernovníku, kterým stačilo 17,68 na již druhé letošní vítězství. Díky stabilním výkonům a neabsenci na stupních vítězů ani na jednom ze závodů holky drží vedení celého seriálu. Druhé místo obsadily Lysice a třetí příčku stejně jako v kategorii mužů obsadil Bořitov.

Kategorii dorostu bezkonkurenčně vládne Senetářov. A ani v Paměticích tomu nebylo jinak. Vítězství s časem 16,11 sekundy napovídá, kdo může už teď, pět kol před koncem, být vítězem celé ligy. Druhé místo pro Ostrov u Macochy a třetí pro Bořitov doplňuje pódiová umístění.

Dramatická podívaná ve Žďáře. Hasiči z Plumlova předvedli neuvěřitelný čas
Dramatická podívaná ve Žďáře. Hasiči z Plumlova předvedli neuvěřitelný čas

No a konečně kategorie veteránu. V té bylo k vidění klání pěti družstev. Nejlepší požární útok předvedli borci ze Žernovníku, následovali borci z Hlubokého a třetí místo odvážely Kotvrdovice. Průběžná tabulka seriálu Pivovar Černá Hora Cup Velká cena Blanenska 2023 je k nahlédnutí na stránkách www.velkacenablanenska.cz a následující závody nám budou jen více a více napovídat, kdo se nakonec stane mistry ve svých kategoriích.

A hned další zápletky nám přinese závod 30. 7. 2023 v Černovicích, kde bude kromě provedení požárních útoků možnost potkat se s legendami Velké ceny. Akce je propojena se srazem všech těch, kteří měli a mají s VCB za jejich 20 let cokoliv společného. Všichni jste srdečně zváni.