Dne 11. října jsme se opět sešli v učebně cvičného bytu a na základní škole se vařilo. Soutěž připravila Komise podpory komunitního života ve spolupráci se ZŠ a MŠ Adamov.

Rexovi se v novém domově daří skvěle.
Byl opuštěný a nešťastný. Teď si psí dědeček Rex užívá nového domova

Letošní ročník navazuje na těžkou dobu a cílem bylo využití levných a dostupných potravin. Chtěli jsme ukázat dětem, jak se naučit uvařit levně, jen z několika surovin a přitom bude výsledným produktem velmi oblíbené a chutné jídlo. Účastnilo se 16 kuchařů a všichni společně vytvořili čtyři skupiny.

Na začátku jsme si povídali o bramborách, a zda z nich vůbec někdy jedli sladké jídlo. Každá skupina pak dostala zadání – vyrobit bramborák a bramborové placky s povidly a domácí limonádu.

Prvotní rozdávání surovin vystřídalo urputné sledování receptu, míchání, strouhání i vaření. Členové komise vyhodnotili nejlepší skupinu, kterou se stala pětice děvčat ve složení: Bromová, Plačková, Didi, Králová a Řičánková. Všichni účastníci zdravého vaření byli velmi šikovní a odnesli si jistě dobrý pocit z příjemně stráveného odpoledne a pěkné ceny.

Ostrov u Maochy je vyhledávaná oblast Chráněné krajinné oblasti Moravského krasu.
Větrný mlýn, jeskyně, rybník a klid. Malebný Ostrov u Macochy v podzimním hávu

Recepty jsou uveřejněny zde: https://adamov.realhost.cz/img/clanek/i8/8939/menuia154f8ec6a457ab50bc5c5cb9ed55637.pdf. Všem organizátorům a vedení školy tímto děkujeme za spolupráci a budeme se těšit na Dny zdraví v roce 2023.

Lenka Dohová

ZŠ a MŠ Adamov