Tak jako každý rok vyráží do světa žáci druhého stupně na svůj úžasný lyžařský kurz, tak i žáci prvního stupně jezdí na svůj kurz. Je trošku blíž, abychom mohli lépe odpočívat a připravovat se na další den. Ovšem nasazení účastníků je stejné jako u starších spolužáků.

Na svah v Olešnici nás vyrazilo šedesát pět. Někteří už na lyžích byli a něco uměli, ale část z nás stála na lyžích poprvé. Pokroky jsme udělali všichni velké, takže až pojedeme na kurz v sedmé třídě, budeme připraveni podat dobré výkony. Akce to byla parádní. Poděkování patří těm, co ji připravovali a pomáhali nám se vším, co jsme potřebovali. Děkujeme učitelům, asistentům a rodičům za skvělou péči! Byl to krásný čas!

Masopust 70. léta 20.století.
Zábava s nádechem hororu. Takové bývaly masopusty v Šebrově - Kateřině

A co na kurz říkaly samotné děti? 

Ema: V úterý jsme měli sraz před školou už v 7 hodin. V Olešnici jsme si připravili lyže a lyžovali jsme ve skupinkách. Jezdili jsme na kotvě a na pomě. Celý lyžák se mi moc líbil. Doufám, že bude stejně hezký i lyžák v roce 2023. 

Jáchym: V Olešnici jsem si to moc užil. Měl jsem strach, že budu padat na vleku, ale nakonec jsem spadl jen jednou. Učil jsem se šlapat stromeček a jezdil jsem hranolky. Největší zábava byla na velké sjezdovce. Ze začátku jsem měl strach, a teď už vím, že jsem se bál úplně zbytečně. 

Lukáš: Naše družstvo mělo jen začátečníky. První den jsme jezdili na vleku s rampouchy. Pak už jsme dělali obloučky a jezdili na vleku. Moc jsme si to užili. 

Melanka: Lyžování nás bavilo. Jezdili jsme letadlo a volant. Dostali jsme za odměnu medaile. 

Hugo: Měli jsme pěkné počasí. Trénovali jsme start závodu a živý slalom. Podjížděli jsme branky z hůlek. Lyžování v Olešnici bylo super. 

Zdeněk Doležel

Základní škola Blansko, Salmova 17

Melkovské údolí je jedním z nejhezčích míst Drahanské vrchoviny.
Cesta do nitra Drahanské vrchoviny. Samota Melkov okouzlí lesem i vodní hladinou