Čekání bylo dlouhé, ale vyplatilo se. Nový industriální areál „Best“ ve Zbraslavci padl akci jako ulitý. Zavítali na něj tisíce návštěvníků a přišli si na své. Na hlavním podiu v pátek vystoupily skupiny jako DESmod, Alkehol nebo Civilní Obrana. Hlavní pozornost, ale poutal více než hodinu a půl dlouhý exkluzivní koncert slovenské legendy TUBLATANKA, která na akci slavila 40let na scéně.

Sobota nám začala hned kolem oběda vyjížďkou za Lenku, kterou notně zkomplikovali uzavírky v okolí. Po návratu už v areálu byli nachystáno stunt rideři Mirek Frey a Adam Peschel, jejich kaskadérská show byla fenomenální!

Po 14hodine už se rozeznělo opět hlavní podium a na něm nestál nikdo jiný než skupina Argema, která letos slaví také 40tiny a přivezla sebou všechny svoje největší hity.

Poté následovala 90minutová přednáška Martina Macíka s posádkou o Dakaru, o kamionech a o všech okolo motor sportu, po přednášce se Martin vyfotil s fanoušky a proběhla i autogramiáda.

Nedílnou součástí akce byla každoročně charitativní dražba dresů, nejinak tomu bylo i letos.

K částce z dražby se po akci přičetla i suma peněz, kterou návštěvníci zanechali na svých čipech. Čipy měl každý návštěvník a byly určeny k placení na akci. Celková částka se rovná 100 000 korun a je rozdělena na nákup pelíšku a speciálních dek NEOBED pro novorozenecné oddělení Porodnice Boskovice a JIP novorozenecké oddělení na Obilním trhu v Brně.

Po krátké pauze, předání šeků a vydražených dresů se opět přihlásilo o slovo hlavní podium a vystupující Tanja s kapelou rozarádila publikum jak se patří. Dalšími vystupujícícmi v sobotu byly ještě XIII. Století, Smola a Hrušky ze Slovenska a Morčata na Útěku.

Akce se povedla po všech směrech a nezbývá než se těšit na K9 v roce 2023, který pokud vše dopadne by se měl konat 14. a 15.7.2023

Děkujeme všem návštěvníkům, partnerům a dodavatelům za letošní ročník.

Tomáš Opluštil