Je to unikátní zážitkové muzeum, které založil majitel rodinné farmy Krásno pan Karel Pilčík. Na uvítání bylo pro nás připraveno velmi chutné pohoštění. Dále jsem zhlédli v tamních prostorách velmi zajímavý dvacetipěti minutový snímek z historie a současnosti řeznického řemesla na Valašsku.

V podnikové prodejně si mnozí z nás zakoupili také chutné výrobky Krásna - u nás jsou dodávány do obchodu Coop. Navštívili jsme také Cyrilovo pekařskví i obchod s frgály.

Všichni deváťáci z Ostrova jsou přijati. A teď hurá na prázdniny
Všichni deváťáci z Ostrova jsou přijati. A teď hurá na prázdniny

V Zašové jsme měli vynikající oběd, kde jsmě viděli také chod pohádkového orloje. V něm se postupně ukazují různé postavy jako Krakonoš, Křemílek a Vochomůrka, vodník, kašpárek, čert s řetězem i další. Zastavili jsme se i u poutního místa Stračka. Je to hezky upravený areál se sochou Panny Marie, kde z úboční stráně vyvěrá pramen chutné vody. Barokní farní kostel v Zašové je největší poutní chrám na Valašsku. Ke kostelu přiléhá i klášterní budova, naposledy využívána jako domov pro lidi se zdravotním postižením. V současnosti občanský spolek Matice zašovské se snaží umožnit formou výstav, přednášek a kulturních akcí podpořit realizaci i rekonstrukci tohoto rozsáhlého areálu.

Po prohlídce kostela i kláštera byl naší poslední zastávkou zámek Lešná. Empírový zámek s krásnými historickými interiéry, doplněnými nádhernou květinovou výzdobou a vyhlášeným anglickým parkem, náš všechny také velmi zaujal. Všichni účastníci zájezdu se dověděli nejen něco nového, ale byla i možnost si vzájemně popovídat a co bylo skutečně nejlepší, také si hezky společně zazpívat.

Za tento vydařený a velmi dobře připravený zájezd všichni obětavé organizátorce moc a moc děkují.