Známí jsou tak autoři tři nejlepších fotografií v kategorii snímků zachycujících adventní či vánoční atmosféru v ulicích města a jeho částí. Porota udělila také čtyři čestná uznání autorům fotografií, které zaujaly svým nápadem nebo provedením.

„Na prvním místě se umístila fotografie Jiřího Syrového, zachycující ozdobený vánoční strom skrze skleněnou kouli. Snímek nás zaujal zejména svou kreativitou,“ uvedl předseda poroty, fotograf a radní Ivo Stejskal. „V druhé kategorii týkající se vlastní venkovní výzdoby jsme se rozhodli hlavní ceny neudělit, většina snímků nesplnila zadání v tom smyslu, že výzdoba je viditelná z veřejného prostranství, přesto jsme některé fotografie ocenili čestným uznáním,“ dodal Ivo Stejskal.

Do čtvrtého ročníků sčítání ptáků se může zapojit každý.
Ptačí hodinka odhalila nejčastějšího návštěvníka krmítka u nás. Je jím sýkorka

Druhé místo obsadil Milan Křivánek se snímkem zasněžené kapličky na Olešné. Třetí místo obsadila Magdaléna Bláhová svým pohledem na západ slunce v zimní krajině.

Čestná uznání se porota rozhodla udělit Martinovi Vaculovičovi, který zachytil vlastní vánoční výzdobu na balkóně, Kateřině Brychtové s fotografií blanenského zámku přes kapičku tajícího sněhu, Vladimíru Novotnému za zachycení vánoční atmosféry na nádvoří blanenského zámku a Kryštofovi Plchovi se snímkem nasvíceného stromečku před domem.

Lipovecký Spolek Vápeníček se nadchnul pro společné zpívání koled po Štědrém dnu.
Členové spolku Vápeníček z Lipovce se sešli, aby si tradičně zazpívali koledy

Pro autory tří nejlepších fotografií jsou připraveny poukazy na fotoslužby v hodnotě 1500,- Kč, 1000,- Kč a 500,- Kč, na oceněné v nehodnocené kategorii čekají věcné dárky.

„Děkujeme všem, kteří se zapojili do soutěže a pomohli zachytit vánoční a adventní atmosféru ve městě, a blahopřejeme výhercům,“ doplnil Ivo Stejskal.

Leona Voráčová

Město Blansko

Máte i vy krásné fotografie z přírody nebo města? Zašlete nám je na blanensky@denik.cz. Rádi je zveřejníme.