Agility Blansko nabízí kromě výcviku základní poslušnosti i další zábavné aktivity pro pejsky a jejich páničky. Patří mezi ně například Coursing nebo Tanec se psem.

Coursing znamená běhání pejsků za umělou návnadou. Zpravidla je to igelitový střapec s kouskem kožešiny, který je na lanku tažen navijákem okolo kladek. Vedoucí trenér coursingu reguluje rychlost pohybu návnady a přizpůsobuje ji možnostem každého jednotlivého psa. Coursing tedy není omezen věkem, ani velikostí psa a je vhodný úplně pro každé plemeno včetně kříženců. Sport je vhodný především pro psy, kteří rádi běhají pro aport a také pro pejsky, kterým jejich páničci chtějí dopřát uspokojení jejich loveckých pudů. 

Masopustní veselí v Šebrově - Svaté Kateřině.
Tango s medvědem: Doba masopustů patřila zelenáčům i rozpustilým smrtkám

Tanec se psem pochází z Anglie. Odtud se zozšířil téměř do celého světa a hlavně do USA.První oficiální Klub Tance se psem v České republice byl založen pod záštitou Kynologického klubu AGILITY - BLANSKO v roce 1999. A co je vlastně Tanec se psem? Jde o směs cviků poslušnosti v rytmu hudby. Kromě základních cviků se nabízí ještě celá řada dalších, jako je například obíhání psa okolo psovoda, couvání, přeskoky, otočky, podávání packy, úklona či oblíbený slalom. Vše záleží na fantazii psovoda a šikovnosti psa. Jelikož je Tanec se psem opravdu velice krásná podívaná, je možno se s ním setkat na nejrůznějších akcích.

Zdroj: Youtube

Pro trénink Tance se psem je však velice důležitý vztah mezi psovodem a jeho psem. Je třeba, aby tam fungovala vzájemná důvěra, dobrá ovladatelnost a poslušnost psa. Bez těchto faktorů se nácvik tance zvládá velice těžko.

Agility Blansko si pro všechny pejsky a jejich přátele přichystalo již sedmnáctý ročník akce POCHOD LESEM SE PSEM, který se uskuteční v neděli 6. března v Blansku. Akce startuje na Sloupečníku a při trase dlouhé 5 kilometrů zavede až do Dolní Lhoty.

Hana Rajtšlégrová

Kynologický klub Agility - Blansko