Během let se Rudice a její okolí stala dějištěm pro natáčení celé řady nejen pohádek, ale i dobrodružných a kriminálních filmových příběhů. Zejména okolí Rudického propadání a skal Kolíbka očividně filmaře láká. Natáčela se zde i slavná česká pohádka podle předlohy Boženy Němcové z roku 1993 Sedmero krkavců v režii Ludvíka Ráže.


„Proklínám vás, zkrkavčete!“ vyřkla matka nad svými sedmi nezbednými syny. Ti se v mžiku proměnili v krkavce a odletěli. Vydala se je hledat jejich sestra Bohdanka v podání Márie Podhradské, která podstoupila nejtěžší zkoušky, aby vysvobodila svých sedm bratrů z krkavčí podob. To se jí nakonec po strastiplné cestě podařilo a ještě ke štěstí přišla. To je stručný děj známé české pohádky. Ptáte se, kde se nachází majestátné kulisy tohoto příběhu?

Moravský kras láká návštěvníky krásnou přírodou, jako stvořenou pro letní putování.
Toulky Blanskem a Adamovem. Rozhledna, pomník, studánka, zámek a na závěr pivo

Bohdanka přišla za Větrem, aby jí poradil, kde má hledat svých sedm zmizelých bratrů. Vítr jí však neporadí, jen ji láká do svých služeb. Scény z této části pohádky se natáčely u vápencového útvaru Rudických kolíbek.

Při své nelehké cestě se Bohdanka vypravila i do propasti Macocha v Punkevní jeskyni u Blanska. Do filmové Říše vody se Bohdanka nechala zlákat Vodou v podání Zory Jandové, která ji slibovala, že když zůstane, na všechno zapomene.

Bohdančiny kroky mířily i k Rudickému propadání. Zde došlo k osudovému setkání, neboť jí zde objevil princ Vratislav. Bohunka má ale nelehký úkol, musí ušít z látky z kopřiv košile pro svých sedm prokletých bratrů a ještě u toho nesmí promluvit.


To ale není zdaleka všechno. U Rudického propadání se natáčely se zde i další pohádky, například Království potoků, Tajemství dešťového pokladu, Sněžný drak, Jak přišli kováři k měchu a mnoho dalších.