Máme obrovskou radost z toho, že se nám podařilo vyrobit a do pátku roznést roušky pro všechny v Březině starší pětašedesáti let. Obrovskou zásluhu na tom má společnost Gare sports, která v běžný dnech vyrábí gymnastické trikoty a potřeby pro moderní gymnastiku. Další roušky vznikaly právě v obecní manufaktuře a začalo chodit mnoho obyvatelek naší obce, kteří v ruce nesly vždy sáček plný roušek. Bylo vás hodně a na nikoho nechceme zapomenout, takže ještě jednou obrovský dík takto hromadně.

Do obecní manufaktury v první patře hasičské zbrojnice jsme na sobotní odpoledne pozvali i další dobrovolníky. Obec měla připraven materiál na ušití dalších zhruba pěti set roušek a o pomoc jsme navíc poprosili i ty, kdo šijí doma, aby nám roušky přinesli. Každá pomoc je užitečná, aby byl roušek dostatek! V sobotu se v naší zbrojnici sešlo osm šikovných děvčat a žen, které se okamžitě pustily do práce a jak vidíte na fotkách, dodržovaly také doporučené vzájemné vzdálenosti a používaly ochranné roušky. Holkám jde práce od ruky, takže roušek je stále více a více, chvíli po začátku pak ještě Gare sports dodalo dalších sedmdesát roušek, paráda! A aby bylo i dostatek vitamínů, daroval pan Marek Polan plnou bednu výborných mandarinek. I takto se projevuje solidarita v těžkých časech.

Osobně se jak starosta musím podělit také o lidsky nádherný zážitek. Do výroby roušek se bez chvíle váhání pustila i Ludmila Trávníčková, přestože má závažné zdravotní problémy. Ve středu odpoledne nám její dcera Kristýna přinesla na úřad krásné roušky, které jsme hned druhý den společně s dalšími začali roznášet lidem v Březině starším pětašedesáti let, kdy se kromě starosty a administrativní pracovnice úřadu zapojila i knihovnice Martina Poláková a místostarosta Michal Bittner. Čin paní Trávníčkové mě opravdu chytl za srdce a touto cestou znovu velice děkuji!

Dovolte mi poděkovat vše, kteří se pustili do dobrovolnických prací, ať už jde o výrobu roušek, zajišťování nákupů pro seniory a občany v karanténě či jakoukoliv další pomoc v této těžké době, stejně jako ty, kteří zajišťují každodenní chod života v naší obci. Přes víkend se nám podařilo vyrobit a od občanů jsme sehnal na tři sta roušek! Dneska díky tomu končíme s misí 50+, Mise 65+ je už také za námi.

Martin Habáň