„Po dvouletém období Covidu byly obnoveny soutěže vyhlášené MŠMT. Pro žáky i pedagogy to byla velká výzva. Vždyť i v naší škole po celou tuto těžkou dobu probíhala výuka online. V krajských kolech naši žáci přesto dokázali umístit na předních místech (hra na bicí nástroje, hra na dechové nástroje, dětská cimbálová muzika, sólový zpěv), aby pak zazářili i v kolech ústředních“, sdělil pro Deník ředitel Petr Prosser. Právě pod jeho vedením získal soubor bicích nástrojů ve složení Matěj Krenželok, Filip Kavan, Filip Nešpor a Tomáš Hruda v Ústředním kole 1. místo a stejný úspěch slavila v sólové hře na lesní roh žákyně Viktorie Dvořáková pod vedením svého učitele Radovana Hlaváčka.

Žáci Tanečního oboru se zase zúčastnili mezinárodní soutěže v moderním tanci, odkud si také přivezli spousty krásných ocenění. Škola se také stala organizátorem tří okresních a jednoho krajského kola, jehož organizace byla pro školu velkou výzvou.

Hrnčíři i muzikanti zaplnili malebný Kunštát. Konal se zde další ročník jarmarku
Hrnčíři i muzikanti zaplnili malebný Kunštát. Konal se zde další ročník jarmarku

Loňský rok, tedy školní rok 2022/2023, byl pro Základní uměleckou školu Boskovice opět plný úspěchů. Na začátku dubna se do boskovické Sokolovny sjelo 15 dětských a studentských divadelních souborů se svými pedagogy ze Základních uměleckých škol z celého Jihomoravského kraje, aby se zúčastnili Krajské soutěžní přehlídky literárně dramatických oborů ZUŠ v kolektivním projevu, kterou měla zdejší ZUŠ tu čest organizovat.

„Žáci literárně dramatického oboru, zastoupení z naší školy skupinou Boskodrama pod vedením paní učitelky Michaely Pál, získali za svoje představení Letní dovolená krásné stříbrné pásmo a ocenění poroty“, řekl Petr Prosser.

Další úspěchy na sebe nedaly dlouho čekat, a to v Krajském kole soutěže Komorní hra s převahou dechových nástrojů. „Zde jsme měli zástupce, jak v dřevěných, tak žesťových nástrojích. Duo lesních rohů a Trumpetové trio postoupily do Ústředního kola, které se konalo v květnu v Liberci a oba soubory tam získaly 1. místa a jejich pedagog R. Hlaváček ještě ocenění poroty za pedagogikou práci“, dodává hrdě ředitel boskovické ZUŠ. Akordeonisté nezůstali v krajském kole za dechaři pozadu. V kategorii Komorní hra ve hře na akordeon získali 1. místa.

3.místo z finále atletické ligy přípravek
Zlatý podzim pro atlety z Dvorské. Sportovci z Blanska podali skvělé výkony

Pedagogové z hudebního, výtvarného, tanečního, ale i literárně-dramatického oboru se se svými žáky účastnili nejen soutěží vyhlášených MŠMT, ale také soutěží vyhlášených jinými školami, či organizacemi, kde nás také velmi dobře reprezentovali a přivezli ocenění z předních příček. „Například žákyně tanečního oboru Eliška Chlupová si přivezla ze třech soutěží 3x 1. místo nebo žákyně Marie Nováková a Klementýna Jurečková, které získaly titul Absolutní vítěz v juniorské kategorii v improvizačních sólech“, prozradila Deníku jejich učitelka Gabriela Bednářová.

„Kromě těchto výjimečných úspěchů mám velkou radost z toho, že na škole funguje celá řada nadějných seskupení, jako je třeba Orchestr ZUŠ Boskovice, Dechový orchestr, cimbálová muzika, jazzové kombo Blue hope a spousta jiných menších souborů a že se jim také daří. Věřím, že prestiž naší Základní umělecké školy poroste a staneme se ještě více vyhledávanou, úspěšnou a spolupracující školou nejen s městem Boskovice, ale i s ostatními subjekty města“, zakončil rozhovor Prosser.