Vystaveny jsou hračky, s kterými si hrávaly ještě naše babičky i prababičky. Mezi skvosty výstavy patří retro kuchyňka i s nádobím, porcelánové panenky, dřevené kostky s motivy Červené Karkulky a dalšími pohádkami, hračky na kolečkách i houpací koník. Jedním z nejstarším dochovaným kusem je dřevěná kazeta s hracími kameny pro dámu, mlýnek a vrhcáby z konce 17. století. 

Výstava Kreslené pověsti Moravského krasu se přesunula z Muzea Blanenska do Domu přírody Moravského krasu, kde bude až do konce června.
Pověsti z Moravského krasu. Nepoctivost stála sloupského mlynáře život i duši

Výstava je umístěná do několika místností a navíc rozdělená do šesti tematických částí. V první jsou stolní hry z různých historických období. Panenky, domácí pokojíčky, kuchyňky, kočárky i medvídky návštěvník najde ve druhé části.

Třetí místnosti dominují dvě lodě přesahující svou délkou jeden metr. K vidění jsou také armády cínových vojáčků. V další části výstavy na návštěvníky čekají domácí loutková divadla i s loutkami, vystřihovánky a další.

Zdroj: Youtube

Výtvory v páté místnosti patří Moravské ústředně v Brně, která vyráběla pro děti nejen textilní hračky, ale také filmové pohádky pro domácí promítání večer po setmění.

V poslední a největší místnosti si děti a jejich rodiče mohou hrát s retro hračka. Na vlastní kůži jsme se tak přesvědčili, že tyto staré hračky vyráběné ze dřeva vydrží opravdu všechno. Vřele doporučujeme.

Regina Novotná