Hlavním hudebním tahákem prvního ročníku je bezpochyby slovenský rapper Gleb, kterého ale nelze zařadit mezi klasické běžné rappery. Koncem první dekády tohoto století začal tvořit texty do Drum & Bassových beatů, kromě toho se dnes věnuje i stylům, jako jsou grime nebo glitch hop, a v současné době je nejvýraznější tváří labelu FCK THEM. Dalším výrazným jménem, na které se můžeme těšit, je Opak Dissu Label, trapové uskupení původně ze svitavska, mezi jehož členy patří ASAP Jarda, Don Chain, Young Lvíše a DJ Casablanka. Charakteristickým prvkem jejich tvorby je humor, kterým nabourávají stereotypy české rapové scény. Posledním zástupcem rapu je pražský rapper Tubs, který se proslavil například v rámci projektu Dvakrát Tolik.


Dalším zásadním vystoupením tohoto ročníku festivalu už patří do sféry čistě elektronické hudby – je jím audiovizuální showcase českého Drum & Bassového labelu SINFUL MAZE, jehož releasy získávají ocenění mezi posluchači i kritiky v po celém světě a dostávají pravidelně podporu například v Noisia Radio. Ve spolupráci s vizuálním umělcem Vooku představí speciální audiovizuální zážitek ve svojí světové premiéře.

Nad lesoparkem s Jeskyní Blanických rytířů na kopci Milenka stojí Burianova rozhledna.
Nejen jeskyně Blanických rytířů. Obec Rudka u Kunštátu nabízí mnohem více

Zbytek hudebního programu obstarají DJové různých žánrů a stylů. Nejvýrazněji zastoupený Drum & Bass kromě pořádající Mindicted Crew předvedou veteráni, jako jsou Akira nebo X.Morph nebo oblíbené duo Mustaffa & Sheriff. V průběhu celého dne ovšem zazní například i reggae, rap nebo deep house.


Zásadním prvkem festivalu je kromě hudebního programu i vizuální stránka vnitřní stage – tu si stejně jako vloni vezmou do parády členové brněnského nezávislého kolektivu MAESS, složený ze scénografů a techniků různých brněnských divadel, jejichž instalace můžete znát například z brněnských akcí Filtr.

Františčina huť se nachází u města Adamov.
Děsivá dvoupatrová jeskyně a Františčina huť. Návštěva Moravského krasu ohromí

V rámci doprovodného programu se můžete těšit například na různé workshopy, promítání dokumentárních filmů nebo třeba stánky neziskových organizací, jako jsou například Hard & Smart nebo Obraz. Akce probíhá za finanční podpory Města Boskovice a Ministerstva Kultury.


Raveyard Festival 2021 se uskuteční v sobotu 14.8.2021 od 14:00 hodin. Vystoupí: Gleb (SK), Akira, Opak Dissu Label, Tubs, X.Morph
Mustaffa & Sheriff, Sinful Maze Audiovisual Showcase (Mark Sin, Meph, SLWDWN), Amma, Don Pedropoulos, Inphy, Mindicted Crew, Mik Mik, Oneiro, Psyex a Ramon Ramirez.

Vstupenky v předprodeji můžete zakoupit v síti smsticket.

Jan Bařinka