Andělika a laskavec je půvabný příběh o tom, jak nás může ovlivnit nečekané setkání s lidmi, ke kterým nás táhne zvláštní pouto. Vypráví o setkání dvou různých světů – světu fantazie a suchopádné úředničiny.

Nová expozice Muzea Blanenska s názvem Obrazy z Moravského Švýcarska  nabízí pohled do historie Moravského krasu.
Muzeum Blanenska odkrývá tajuplné dějiny Moravského krasu. Ukáže objevy i kosti

Na začátku Shafferovy hry stojí proti sobě dvě ženy, Andělika a Lotte, první s originálním přístupem k životu, s darem fantazie, narážející na všemožná pravidla a předpisy, které bez úvahy překračuje. Druhá korektní, komisní, úřednice každým coulem, všemi těmi pravidly a předpisy sešněrovaná.

Herecký koncert tří dam a jednoho gentlemana zaujal a pohladil diváky po duši. Za to na konci sklidili bořlivý potlesk. 

Divadelní spolek Rájec-Jestřebí má svou tradici již přes 100 let. Herecká štafeta ochotníků je neustále předávána dalším generacím a soubor připravuje každý rok jedno představení.

Současná činnost divadelního spolku navazuje na dlouholetou tradici ochotnického divadla v Rájci - Jestřebí, která sahá daleko do minulého století. Pamětníci jistě vzpomínají na výpravné divadelní hry s bohatými kulisami i kostýmy, na překrásné melodie operet a na výborné herce, kteří v nich vystupovali.

Příjemnou atmosféru vernisáže po celou dobu dokreslovala kapela Radimec & Old horses.
Rudická galerie hostí výstavu Zuzany Ryšánkové. Láká na jedinečné malby a šperky

Herci z divadelního spolku získali ocenění na letošním 62. divadelním festivalu ochotnických souborů cenu poroty, cenu diváků, cenu za vynikající herecký výkon a vynikající zpracování epizodní role.