Bella a Sebastián, Lassie, Goro - bílý pes, Komisař Rex… Pamatujete si ještě na ně? Časům, kdy psí hrdinové zachraňovali či ohromovali svou povahou, už odzvonilo. V současnosti se může stát "psí celebritou" leckterý čtyřnohý miláček. Často je tomu i kvůli pouhé roztomilosti, a nebo také módě. Psí módě. 

Ta v posledních letech zaznamenává velký boom. Existuje nepřeberné možství e-shopů s psí a zvířecí módou, kde si může každý majitel vybrat odění dle stylu, který je jeho srdci blízký. Je libo sportovní kombinézu s nápisem či růžový chlupatý svetřík? Vše je určitě možné. I tady se však může projevit kreativita jednotlivých majitelů v podobě vlastnoručně vytvořených oblečků.

Poslední listopadový víkend zasypal Brno sníh.
Víkend ve sváteční bílé. Brno a okolí pocukroval na počátku adventu první sníh

V minulosti by asi nikdo neočekával, že vzniknou psí salony, kde budou naši čtyřnozí společníci opečováváni stejně jako lidé, možná i více. Daří se také švadlenkám, které se zaměřily na šití psí módy. Psi se rovněž stali rekvizitou u fenoménu uměleckého focení a se svými páníčky pózují na fotkách profesionálních fotografů jako rození modelové.

Naštěstí se ale ani kvůli zvířecí módě nevytratil ten nejdůležitější fenomén, proč si vlastně své domácí mazlíčky pořizujeme. Je to vzájemná láska a oddanost, kterou nenahradí ani ten nejluxusnější oblek s kravatou.

První sníh letošní zimy, který napadl 26. listopadu na Havlíčkově náměstí v Havlíčkově Brodě.
Kouzelná zima jako z Ladových obrázků. První sníh pocukroval Havlíčkův Brod