Bývalá vojenská jídelna s kuchyní se změnila na Kolibu a využíváme ji jako místo setkání chovatelů, ale i pořádání akcí pro veřejnost. V sobotu 19. 11. 2022 jsme měli Podzimní zabijačku na Zlobici. Je to každoroční akce, kdy si pochutnáte na zabijačkových pochutinách, které částečně vyrábíme s pomocí našeho skvělého řezníka. Vždycky pamatujeme na děti, aby se u nás nenudily, když si dospělí chtějí pochutnat na dobrém jídle či pivu. Je pro ně připravená dílnička, kde si mohou vyrobit něco pro radost. Tentokrát se o dílničku postarala Jana Marková Bartáková. Děti s ní malovaly na kamínky a vybarvovaly sádrové figurky. Po obědě pro dobrou náladu zahrála country kapela.

Beskydy a okolí Karolinky.
Na skok v Beskydech. Krásné přírodě sekunduje valašská architektura

Znovu se v Kolibě sejdeme 3. a 4. 12. 2022. Adventní akce potrvá dva dny. V sobotu 3. 12. bude jarmark, kde se můžete vánočně naladit (máme pozvané prodejce a místní výrobce, kteří i předvádí svoje umění) nebo k nám zavítat, abyste se posilnili po sobotním výletě po okolí. Bude otevřená rozhledna, kousek od Lipůvky je zajímavé poutní místo sv. Klimenta se studánkou. Opět můžete čekat připravený program pro děti, odpoledne zahraje k poslechu nebo třeba i k tanci country kapela.

V neděli 4. 12. chystáme koncert studentů Muzikálového herectví z JAMU pod vedením paní Dady Klementové. Veřejná generálka bude od 11 hodin a samotný koncert ve 13.30 hod. Je to tradice již několik let a bývá tam velmi krásná atmosféra.

Domek v západní části Blanska střeží gumová zvířátka.
Pro někoho odpad, pro pana Evžena poklad. Vdechuje život vyhozeným pneumatikám

Všechny vás upřímně zveme, přijďte se k nám podívat.

Hana Vystrčilová