Na dobře připravené trati na sokolském hřišti si svoje síly poměřilo celkem 52 dobrovolných hasičů – 38 mužů a 14 žen. K již tradičním disciplínám – muži do a nad 35 let, ženy a tandem, přibyla jedna velmi zajímavá, a to „Dětský závod TFA“, kterého se zúčastnilo 44 nadšených, možná budoucích dobrovolných hasičů, ve věku od čtyř do jedenácti let. Pro všechny, závodníky i diváky bylo připraveno bohaté občerstvení a také doprovodný program, který zajistil BESIP Blansko a Zdravotní pojišťovna MV ČR.

V téměř tropickém počasí, které provázelo celý závod, si někteří závodníci sáhli až na samé dno, jak se lidově říká. Jen zkuste v zásahovém obleku s dýchacím přístrojem na zádech uběhnout v co nejlepším čase závodní trať, kde na vás čeká několik opravdu těžkých překážek. Jen namátkou – několikrát převrátit stotřicetikilovou pneumatiku, kanystr s vodou (25 kg) vytáhnout do výšky několik metrů na lešení, přemístit figurínu vážící 80 kilogramů a na závěr překážka nejtěžší – zdolat dvoumetrovou bariéru. A vše hlídá digitální časomíra.

V kategorii muži do 35 let zvítězil Zdeněk Král (SDH Trpín) časem 02:23:65, v kategorii muži nad 35 let obsadil 1.místo Tomáš Máca (SDH Brno-Slatina) časem 02:34:74. V kategorii ženy byla nejlepší Hana Skoupá (SDH Sebranice), která dosáhla času 02:37:66. A v stále více oblíbené kategorii tandem byli nejlepší Zdeněk Král s Martinem Břenkem, oba SDH Trpín, a to s časem 02:11:30. V očích přihlížejících diváků však zvítězili všichni, kteří závod dokončili.

EVA SÁŇKOVÁ