Akce se konala pod záštitou měst Boskovice, které letos zastoupil místostarosta Lukáš Holík, a Blansko zastoupené starostou Jiřím Crhou, dále Pivovarem Černá Hora, Klubem českých turistů, Agenturou Dobrý den Pelhřimov, která se stará o korektní počet a zápis do knihy rekordů, a Moravský kras.

Boskovická skupina se vydala autobusem od Zlaté růže do Hořic, aby se vydala po Hořickém hřebenu do pivovaru Černá Hora. Letošní ročník byl recesisticky nazvaný „Eso v rukávu“, a počítal se každý, kdo měl eso (nejen) v rukávu. Mezi 12. a 14. hodinou dorazilo 1069 osob s esem. Lidé chodili i později, ale již se nemohli započítat. Do areálu pivovaru díky teplému a pěknému počasí tak mohlo dorazit kolem 1 200 lidí a psů. Nejmladší účastnicí byla půl roční dívenka a nejstarší 90 letá účastnice z jižní Moravy.

Stejně jako v loňských ročnících se i tentokrát postaral o moderování celého odpoledne Zdeněk Junák, kterého znáte z Českého rozhlasu Brno. Nemohlo chybět ani krájení turistického salámu a tombola.