Tématem obrazů Jana Dvořáka je především česká krajina s neopakovatelným kouzlem malých vesniček, krajinných zákoutí, lesů, polí a také kytice nebo zátiší. Malířův styl je osobitý, místy připomíná francouzské impresionisty, místy je pojetí abstraktnější. Vždy se jedná především o hru barev a barevných odstínů, dojmů a nálad.

Dvořák je autorem, který dlouhodobě spolupracuje s Galerií Kruh a maluje pro ni i obrazy s místní tématikou - Moravského krasu, Drahanské vrchoviny, Rájce-Jestřebí, města Blanska. Všechna tato díla se setkala s pozitivním ohlasem a mnohá z nich se stala například dárkem při cestě za hranice naší republiky. Nové obrazy s regionální tématikou jsou představeny i na současné výstavě.

Sraz po 63 letech. Žáci ZDŠ Svitávka zavzpomínaly na staré časy
Sraz po 63 letech. Žáci ZDŠ Svitávka zavzpomínali na staré časy

Jan Dvořák svá díla pravidelně vystavuje v galeriích Čech a Moravy, jeho obrazy ale znají milovníci malířství i v zahraničí. Autorovo jméno je uvedeno v japonském katalogu světových výtvarných umělců žijících v Evropě a o významu jeho díla svědčí i členství v Kollegium 90 se sídlem v Hamburku. Výstava v Galerii Kruh je přístupná od 28. června 2023 a potrvá do 6. srpna 2023. Vstup na výstavu je volný v návštěvní době zámku.