Blanenští zažili své město jinak na náměstí Svobody, Wanklově náměstí, náměstí Republiky, v Rožmitálově ulici a na zámku, kde se představilo na sedmdesát organizací, skupin a živnostníků.

V Kozárově otevřeli knihovnu. Po 25 letech.
V Kozárově slavnostně otevřeli novou knihovnu. Chyběla čtvrt století

Na náměstí Svobody našli zájemci například stánky s lidovými řemesly Blanenšťáků. Nechyběly šperky, handmade všeho druhu, lidé si mohli zkusit tradiční řemesla jako předení z ovčí vlny v podání Kolpingovi rodiny či si u stánku Domu dětí a mládeže Blansko vyzkoušet svou kreativitu při tvoření s 3D tužkou. Informační centrum patřilo pro tento den místním modelářům, u kterých zejména děti našly útočiště pro své tvoření. Podle vzoru si mohly postavit například dopravní prostředek, koně nebo model letadla. 

Skauti na akci pokřtili publikace o století blanenského skautingu a svižně zabavili děti při hře s plastovými meči. Na náměstí Republiky zase lidé ocenili farní kavárna s občerstvením a výměnou receptů.

Jarmarkem ožila Svitávka již po sedmnácté.
Svitávecký jarmark měl grády. Zahrála na něm Marta Jandová a Milan Peroutka

Nechyběla ani hudba. Náladu při slavnosti zpestřila Sára Nová, kapela Lemon&Janait, spolek Rastislav nebo děti z místní ZUŠky.

Jana Novotná

Jak se líbila akce Zažít Blansko jinak Vám? Podělte se s námi o zážitky a fotografie. Napište nám na blanensky@denik.cz. Rádi Váš příspěvek zveřejníme.