Jsme Spolek (na)Moll a letos již osmým rokem realizujeme tuto soutěžní přehlídku, na které chceme poskytnout mladým (i třeba začínajícím) muzikantům možnost vystoupit na pódiu, s profesionálním ozvučením, v konkurenci dalších muzikantů a před porotou. I tohle může být první krůček na cestě k celoživotní lásce k hudbě a třeba i k něčemu většímu!

Shilpa Ray vyráží na evropské turné. Zastaví se i v České republice.
SOUTĚŽ: Do Boskovic se žene punkový uragán z Brooklynu jménem Shilpa Ray!

Kapely jsou hodnoceny jak samotnými diváky, tak i odbornou porotou, která je obsazována zkušenými muzikanty. Pro letošní ročník přislíbili účast v porotě Jakub Slavíček, jeden ze stěžejních pořadatelů festivalu Olešnická kytka, Andrea Horská, zpěvačka a herečka (nejen) v Divadle Husa na provázku a stálice poroty a také její předseda Roman "Yetty" kobler, frontman skupiny Morčata na útěku. Jak již bylo uvedeno, ve hře bude také "divácká cena" - to znamená, že vy - diváci - budete moci rozhodnout o tom nejtalentovanějším muzikantovi a ovlivnit tak vítěze tohoto ocenění.

Země tisíců jezer a ostrovů přímo vybízí k vodním sportům. Studenti zkusili kajak i paddleboard. Otužilci ze čtyř různých zemí dokázali, že 12 stupňů Celsia je teplota naprosto dostatečná pro tyto vodní sporty, a dokonce i pro koupání.
Studenti z Rájce na cestách. Krásná příroda i nekonečné západy slunce ve Finsku

Na rozdíl od jiných soutěžních přehlídek, jsme otevřeni i starším účastníkům a to až do 20 let (včetně). Naší soutěží prošli dnes už v našem folkovém okruhu známější interpreti, které můžete znát z koncertů a velkých festivalů - skupina Pružiny, skupina Zkusmeto, Sam Rychtar…

V boskovickém kostele Všech svatých se konal koncert Smíšeného pěveckého sboru Janáček.
Koncert Smíšeného pěveckého sboru Janáček v Boskovicích pohladil po duši

I vy tak můžete na Olešnickém kvítku společně s námi objevit budoucí hvězdu! Můžeme vám zaručit, že kvalita vystupujících "dětí" mnohdy předčí i dospělé muzikanty.

Nebojte se podpořit mladé muzikanty, přijeďte do Olešnice a užijte si společně s námi nezapomenutelné odpoledne plné hudebních zážitků.

Tereza Korčáková

Spolek (na)Moll