V pátek návštěvníci festivalu mohli slyšet Martina Štěpánka, UDG, Jelena a Karlovy hračky. V sobotu pak vystoupily skupiny Natřije, Horkýže Slíže a Ukulele Troublemakersů, které rozpálil fakír se svou ohnivou show.Před skleníkem jste mohli ochutnat smažené červy, několik druhů hamburgerů, thajskou rolovanou zmrzlinu, zákusky z Jevíčka nebo od Lucky, Francouzské palačinky, Belgické hranolky, Donutsy, kávu z Kavárny na Větvi, ochutnat vína z Jižní Moravy nebo z Afriky. Milovníci piva mohli ochutnat produkty z Řemeslného pivovaru Proud z Plzně. Jarní závitky či smažené krevetky jste mohli ochutnat u stánku Street Asian Food. Možná by příště mohli pořadatelé zajistit větší různorodost pokrmů. Vždyť tu máme vietnamskou kuchyni, v Tesco čínskou, několik „kebabáren“. Mohla se tu představit ukrajinská nebo slovenská kuchyně. Takové lokše na sladko s mákem nebo oříšky nebo na slano s masťou a trhaným mesom, jaké bývají na Bratislavských Vánočních trzích nebo ukrajinské pirožky, čubereky nebo šašlik by to jistě oživily.

Při Muzejní noci v Boskovicích vystoupili například košíkáři z Velkých Opatovic či tkadlena s ukázkou své práce.
Malohanácká muzejní noc v Boskovicích lákala na řemesla i bláznivé aktivity

Také v areálu kina pak chybělo něco k jídlu. Zato alko i nealko bylo na každém kroku. Na sobotní odpoledne připravili pořadatelé několik soutěží spojených s pokrmy. Závodilo se v pití piva a v pojídání hamburgerů. V ženské kategorii se jedl klasický hamburger, ale pánové dostali před sebe bulky o velikosti pecnu chleba o váze 1422 gramů. Ani po 45 minutách nebylo jasno, kdo vyhraje. Proto se porota usnesla, že se bude jíst na čas a vyhraje ten, komu zbyde menší nedojedený zbytek. Za ženy v jezení hamburgeru zvítězila paní Marie Vejborná a za muže Ladislav Novotný a Martin Tlamka. V pivu byli nejrychlejší Ivo Janíček a slečna Lada z Chlumce.

Kapela Stromboli v čele s Bárou Basikovou a Michalem Pavlíčkem zahráli  v Letním kině v Boskovicích.
Bára Basiková v Boskovicích: kapela Stromboli chrlila hity žhavé jako láva

V neděli pak předvedl své kuchařské umění Roman Staša, vítěz jednoho z ročníků MasterChef Česko, kdy divákům „uvařil“ lososa s oříškovým máslem a ředkvičkami. Asistovalo mu několik divaček a hlavní ochutnávač byl místostarosta města Petr Malach. Ale dostalo se i na ostatní. Po jeho kuchařském show předvedla pánové a dívka z rizikového kácení práci s motorovou pilou, ochranné oblečení, 18. metrovou plošinu, jak se otevírá pivo motorovou pilou a moderátora pořadu nastrojili do svého pracovního úboru a zavěsili na lano. ÚSVIT o.p.s. ze Žďáru předvedli svůj stroj na „čištění“ porostu. Pak se již soutěžilo o to, kdy dřív uřeže motorovou pilou kotouč z připraveného kmene. Z mužů zvítězil pan Záboj a jako jediná žena paní Denisa, která se tak samozřejmě stala vítězkou ve své kategorii. Pak si ještě několik siláků vyzkoušelo vyzvednout pilu v jedné ruce nad hlavu, což nebyla tak snadná záležitost.Moderátor Festivalu poděkoval všem zbylým přítomným za účast a popřál Food festivalu štěstí do dalších ročníků.

Monika Šindelková