Mimo výstavy ovcí a koz byl pro návštěvníky připraven bohatý program. Jedním z nejvíce navštěvovaným místem byl velký stan Klubu zpracovatelů vlny a jiných přírodních materiálů. Návštěvníci obdivovali nejen zručnost přadlenek, ale také krásu jejich výrobků, které si mohli na místě zakoupit. Úžasným momentem byla módní přehlídky oděvů a oděvních doplňků, které přadlenky nejen vyrobily, ale také i jako modelky předváděly. A to teploměr v danou chvíli vystoupal na neuvěřitelných 32C ve stínu! Mimo zpracovatelek vlny ukázaly také své umění i jiná řemesla, která byla součástí farmářského trhu.


Pro aktivní rodiče a děti byl připraven doprovodný program – od Zoologického koutku pro zvědavé rodiče a děti, přes Vidlácký víceboj až po tajemnou hru O klíči. Děti se mohly svést na ponících. Všichni společně také mohli fandit přihlášeným jedlíkům v soutěži na čas v pojídání halušek s brynzou a špekem. Ti, co ještě neviděli, jak se stříhá ovečka, mohli porovnat náročnost ruční střiže v podání mladé Gorolky a střiže za pomocí elektrického strojku v rukách střihačského mistra. Mnoho chovatelů ovcí a koz si z výstavy odneslo také pohár za předvedená zvířata.

Stavění máje a krojovaný průvod. Tradiční Křtinské hody se konaly minulý víkend.
Obrazem: Hody byly, hode budó. Stárci v krojích roztančili Křtiny

A pro všechny bylo připraveno občerstvení. Od halušek až po ovčácký kotlík mistra Macků. Celé dění bylo doprovázeno živou hudbou až do pozdních večerních hodin.


Někteří si ze Zlobice odnesli sladké odměny, někteří poháry za své umístění ve víceboji, někteří výrobky přítomných farmařů a řemeslníků. Ale všichni si odnesli úžasné celodenní zážitky, za kterými jezdí ze širokého okolí. Na viděnou v roce 2022!

Jiří Huml