Na cestě k perníkové chaloupce čekalo na naše týmy sedm soutěžních stanovišť. Úkoly na jednotlivých stanovištích byly zaměřeny na přírodu, poznávání rostlin, dřevin, hub a lesní zvěře. Kromě příjemné téměř čtyřkilometrové vycházky vedly k cíli i mnohé nástrahy. Znenadání se na cestě objevila například banda loupežníků a u své chaloupky na děti čekala ježibaba, která byla sice vlídná, ale svým vzhledem mnohým naháněla strach.

Zázemím celé akce se stala myslivecká chata na Lopatech, kde bylo připraveno bohaté občerstvení, netradiční tombola, soutěže pro děti i dospělé, skákací hrad, doprovodný program šermířské skupiny Carpe Diem a ukázka agility a tance se psem. I když nebyla předpověď počasí na tento den příliš optimistická, všichni jsme věřili, že nám počasí vyjde. Naše prosby byly vyslyšeny a slunečná obloha slibovala hladký průběh sobotní soutěže.

Kolotoče i stánky. Křtiny o víkendu zaplnila pouť
OBRAZEM: Kolotoče i stánky. Křtiny o víkendu zaplnila pouť

V pozdních odpoledních hodinách proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků a oficiální ukončení celého dne. Týmy obdržely poháry a drobné dárky za absolvování soutěžní trasy a všichni se poté spokojeně vraceli domů. Pořadateli soutěže byly Základní škola Černá Hora a Myslivecké sdružení Lhotky Černá Hora. Touto akcí jsme zároveň oslavili 16. ročník Týdne pro rodinu, který letos připadl právě na týden od 13. do 19. května. Věříme, že si tento den užili jak malí, tak i ti dříve narození a již teď se těšíme na další ročník této netradiční a zároveň velmi oblíbené rodinné akce.

Za pořadatele Jana Kubelková