Na podzim roku 2022 došlo v souboru k vystřídání na postu režiséra, bývalý režisér divadla Martin Kovář ohlásil pauzu, a tak se režisérkou stala dosavadní inspicientka Monika Sehnalová. Premiéra hry proběhla v pátek 17. 3 v sále Orlovny v Kotvrdovicích. Hned druhý den, 18. 3. 2023, proběhla první repríza. Obě představení se těšila velice příznivému diváckému ohlasu a chvále. Během tohoto víkendu nás navštívilo více než 200 diváků.

Divadlo SRDCEM disponuje velkou raritou mezi ostatními divadelními soubory. V roce 2018 bylo zrekonstruováno otočné podium, které ozvláštňuje každé místní divadelní představení a umožňuje různorodější pracování se scénou. Otočné podium je bezesporu velmi atraktivní a neobvyklá záležitost, kterou obdivují diváci z širokého okolí. I v letošní hře bylo podium naplno využito. Scéna byla rozdělena na hradní zříceninu a radnici. Děj hry v kostce vypráví o strašidlech s nevyřešeným odchodem ze světa, která obývají hradní zříceninu v obci, jejíž zástupci chtějí hrad zbourat a místo něj postavit moderní turistický resort. Hlavní dějovou linií je tedy boj strašidel proti demolici jejich obydlí.

Přes 1 000 vajec zdobí velikonoční strom v Kuřimi
Přes 1 000 vajec zdobí velikonoční strom v Kuřimi

Celá hra je protkána krásným lidovým humorem, který je dokreslen naprosto perfektními charaktery jednotlivých postav. Divadlo rovněž disponuje každým rokem propracovanější a důkladnější technikou, ať už osvětlení, nebo zvuku. Herci jsou ozvučeni speciálními divadelními porty, kvalita zvuku je tedy na velmi vysoké úrovni. Stejně tak jsou strašidla a scéna po celou dobu různě osvětlována několika druhy světel, které vytváří famózní estetický dojem.

Hra bude znovu odehrána ve dvou termínech v měsíci dubnu, a to 14. a 15. 4. Vstupenky jsou stále dostupné a prodej bude probíhat také přímo na místě. Představení začíná vždy v 19 hodin v Orlovně v Kotvrdovicích.

Za Divadlo Srdcem Nikola Fránková