V sobotu se podělil o své zážitky z vesnice La Concha, ve které se šlechtí muly a mezci, a z vesnice Ochali, kam jel pro studenty antropologie udělat umělecké snímky ze života partyzánů. Tato vesnice byla ještě před několika lety nejnebezpečnějším místem v Kolumbii. Nyní se v této oblasti pěstuje jedna z nejlepších káv v zemi.

Ve druhé části přednáškového bloku pak pustil několik videí, která v Kolumbii natočil. Ta ukázala mimo jiné všední život místní obyvatel, panelák Pablo Escobara, který stojí uprostřed vládních budov, místní bezpečnou i nebezpečnou faunu, jak se místní dívky v patnácti letech odevzdávají Bohu do doby, než se vdají, či jak na venkově funguje zdravotnictví a proč má každá Kolumbijská rodina tolik dětí.

Po přednášce poděkovala správkyně Židovského obecního domu paní Hrbková spolu s koordinátorkou Mezigeneračního centra a Města Boskovice Marcelou Veselou panu Ptaszekovi za skvělou přednášku. Po té si mohli návštěvníci zakoupit jeho knihy Posekej si ten trávník, nejsou vidět hadi a Reportáže z rozervaného ráje. Jeho blogy z pobytu v rovníkové Americe si můžete přečíst na webových stránkách https://ptaszek.blog.idnes.cz/

Další přednáška v Židovském obecním domě se uskuteční ve čtvrtek 30. 1. 2020 a na ní vás Hynek Skořepa seznámí se spisovatelem a reportérem poválečného Československa Robertem Mňačkem.

MONIKA ŠINDELKOVÁ