Lyže? Snowboard? Nebo tak i tak? Tyto možnosti mají všichni žáci 6., 7., 8. a 9. tříd ZŠ TGM v Blansku. A že jich patřičně využívají, dokazují následující čísla.

Masopustní veselí v Šebrově - Svaté Kateřině.
Tango s medvědem: Doba masopustů patřila zelenáčům i rozpustilým smrtkám

V termínu 30.1. – 4. 2. se 36 žáků 8. ročníku prohánělo na svazích střediska v Karlově. Bydleli jsme na chatě Jitřenka a zhruba 300 metrů od chaty jsme měli k dispozici 3 sedačkové lanovky, kotvu a pomu. Sjezdovky umožní žákům jak dělat první kroky na lyžích nebo snowboardu, tak i těm pokročilým zdokonalit se v těžších podmínkách.


Šesťáci a deváťáci byli od 13.2. na pět dní v Beskydech. Bydleli jsme na chatě Mečová a lyžovali na sjezdovce Mečůvka. Zde máme k dispozici 1 vlek poma, ale výhodou je to, že sjezdovka slouží pouze našemu kurzu. Terény vyhovují různým úrovním lyžařů i snowboardistů. Tato skupina čítala 26 šesťáků a 28 deváťáků, k dispozici byla sauna a vířivka.

Coursing v lednu  byl ve znamení sněhových radovánek.
Smím prosit? V Blansku učí psy tančit s páníčky. Zažijí i vzrušení z lovu

Žáci 7. ročníku pojedou 27.2. – 4.3. do Zlatých Hor. Po lyžování na svazích bezprostředně v penzionu budeme využívat bazén a wellness. A věřme nebo ne – sedmáků jede 55. Instruktoři jsou zajištěni jak z řad učitelů školy, tak i několik externích.


O své zážitky se každý den dělíme se všemi rodiči a dalšími zájemci na stránkách školy. Užíváme si nejen lyžování, ale i různých soutěží na zábavných večerech. Nechybí ani diskotéka na závěr kurzu.

Pondělí 14. února si děti ve škole zpříjemnily barvami lásky.
Školáci z Boskovic vystoupili z šedi. Na Valentýna zahalili školu do barev lásky

V těchto třech týdnech jsou kladeny vysoké nároky i na vedení školy a učitele, kteří musí zajistit suplování. O tom, že úsilí všech dospělých za to stojí, svědčí počty účastníků.

Takto si děti užívaly na lyžařském kurzu v Olešnici.
Sněženky a machři na sněhu. Žáci ze Salmovky odvážně zdolávali sjezdovku

V tomto trendu, který byl založen asi před sedmi lety, chce vedení školy dále pokračovat a umožnit tak všem zájemcům, bližší seznámení se se spolužáky. Žáci se navíc zdokonalují i v moderním využití volného času. Obrovskou výhodou těchto kurzů je cenová dostupnost pro všechny. Jestli jsou vysoké počty zájemců dány tím, že ve dvou minulých letem nám COVID kurzy neumožnil, ukáže čas. Ale jak je výše zmíněno, i v dalších letech chce ZŠ TGM pokračovat v nastaveném trendu.

Lenka Straková

Základní škola TGM v Blansku