Za překrásného slunečného počasí vyrazilo sedm plně obsazených vozů z areálu Stájí Těchov přes obec Těchov, Obůrku, kde se zastavili na malé občerstvení a prohlídku nově vysázené třešňové aleje. Jízda pokračovala k Veselici Na podvrší s odbočkou na bývalé vojenské muniční sklady, již bývalou lípovou alejí zpět na Těchov.

Druhá část jezdců na koních se vydala jinou, někdy „lesnatou“ trasou. Nálada účastníků byla velmi dobrá, i když pohled na zdevastovanou krajinu kůrovcovou kalamitou byl někdy až příliš smutný.

SENIOR centrum Blansko oslavilo sedmnácté narozeniny.
SENIOR centrum Blansko oslavilo krásné sedmnácté narozeniny

Po návratu do sídla Stájí Těchov se zájemci, zejména děti, mohli svést na koních. Vozatajská soutěž na bričkách měla ten správný náboj, všichni chtěli vyhrát. Nakonec se z vítězství radoval domácí reprezentant Michal Svoboda.

Po ošetření a ustájení koní měli účastníci akce příležitost se také osvěžit a vychutnat si „místní“ , resp. regionální uzenářské výrobky z Lipovce a Němčic a nakonec i spláchnout prach z cesty a únavu. Poděkování patří všem, pořadatelům, chovatelům a jejich příznivcům.

JOSEF VYLÁŠEK