Mladší kategorie závodí na trati dlouhé 2 km, starší mají 3 km, dorost 3,5 km. Závodníci plní na této trati úkoly na několika stanovištích. Jedná se o střelbu ze vzduchovky, orientaci v přírodě, uzlování, základy první pomoci, požární ochranu, brannost, ochranu obyvatelstva a kategorie dorostu má navíc orientaci v terénu pomocí azimutů.

Kategorii mladších reprezentovala hlídka z SDH Němčice, která se umístila v celkovém hodnocení na 24. místě. V této kategorii jsme měli zástupce také z SDH Velké Opatovice, kteří ve složení Barbora Špačková, Pavlína Exnerová, Amelie Zdražilová, Matouš Korbel a Tomáš Koutný vybojovali 3. místo.

Ostrava v rytmu pěvecké soutěže. Žáci ze ZUŠ Jedovnice si vezou ocenění
Ostrava v rytmu pěvecké soutěže. Žáci ze ZUŠ Jedovnice si vezou ocenění

V kategorii starších se na start postavila hlídka z SDH Sychotín ve složení Adéla Richtrová, Alice Vošlajerová, Jiří Bednář, Jakub Janča a Vojtěch Olšan. Tato hlídka s pouhými třemi trestnými body a velmi rychlým během dokázala svoji kategorii ovládnout a zvítězit a stát se tak mistry ČR.

V kategorii dorostenek i dorostenců okres Blansko reprezentovaly hlídky z SDH Velké Opatovice. Na start závodu se postavili tito závodníci: Julie Pařízková, Barbora Lukešová, Eliška Přichystalová, Lucie Zemánková, Alžběta Koutná, Samuel Dobeš, Dominik Kozelek, Matěj Španiel, Adam Zdražil, Zdeněk Kozelek. Obě hlídky dokázaly ve své kategorii zvítězit a stali se tak mistry ČR v této disciplíně.

Přes tisíc lidí odstartovalo turistickou sezonu v Černé hoře. Měli eso v rukávu
Přes tisíc lidí odstartovalo turistickou sezonu v Černé Hoře. Měli eso v rukávu

Okres Blansko si z tohoto mistrovství odváží tři mistrovské tituly v kategorii starší žáci, dorostenky a dorostenci a bronzovou medaili v kategorii mladší žáci. Všem závodníkům patří velké poděkování za vzornou reprezentaci a také gratulace k dosaženým výsledkům.