V sobotu jsme sbalili opékáčky, špekáčky, chléb a hořčici a vyrazili jsme na výlet. Auto jsme nechali v Olomučanech a příjemnou lesní cestou, která oklikou vedla i přes Máchovů pomník vyrazili k Novému hradu. Trasa je dlouhá asi 3 - 4 kilometry.  Hned na začátku jsme museli zdolat nepříjmený vít, který byl v úseku mezi parkovištěm a začátkem lesa obzvlášť silný. Zhruba po hodině cesty (šli jsme i s dětmi) jsme došli k vytouženému cíli; k Novému hradu. 

Nová expozice Muzea Blanenska s názvem Obrazy z Moravského Švýcarska  nabízí pohled do historie Moravského krasu.
Muzeum Blanenska odkrývá tajuplné dějiny Moravského krasu. Ukáže objevy i kosti

Uvítala nás keltská hudba, několik stánků s rukodělnými výrobky, lučištník, u kterého si mohli zájemci zkusit vystřelit z luku a samořzejmě oheň, u kterého se daly opékat špekáčky. Nechyběl stánkový prodej alko i nealko nápojů, občerstvení i otevřený šenk. Pro zdatnější bylo možné vylézt až na věž a kochat se výhledem k výšky.

Hrad Špilberk nabízí výstavu hraček, při které se zabaví nejen děti.
RETRO. Pojďte si hrát, láká výstava hraček. Okouzlí porcelánové panenky s duší

Velikonoční jarmark se konal od pátku, až do velikonočního pondělí. My jsme jen litovali, že jsme nevyrazili spíš v neděli, kdy bylo mnohem hezčí počasí, ale i tak to byl příjmený den. Rozhodně si nenecháme ujít ani Květnový jarmark, který se na hradě uskuteční 21. - 22. května.

Regina Novotná

Máte i vy krásné fotografie z Nového hradu? Zašlete nám je s textem na blanensky@denik.cz. Rádi je zveřejníme.