Punkevní jeskyně jsme s rodinou navštívili už několikrát. Tato chlouba Vilémovic neomrzí ani posté a vždy v člověku vyvolá pocit chvění. Plavba lodí po podezemní řece Punkvě je pokaždé jedinečná a vždy si k ní musím dodávat trochu odvahy. Můžeme děkovat přírodě, že nás obdarovala takovou krásou. 

O pár set metrů dál už na návštěvníky čeká nejkrásnější jeskyně Moravského krasu, Kateřinská jeskyně. V jejím nitru je možné shlédnout hůlkové stalagmity a stalagnáty v takzvaném Bambusovém lesíku. Bambusový lesík patří mezi nejpozoruhodnější části podzemí Moravského krasu, ve kterém hraje prim kamenný útvar Čarodějnice, který je pro větší efekt barevně nasvícen.

Naše cesta však nevedla do útrob jeskyní, ale právě přírodou, která jeskynní útvary obkklopuje. Příjemnou procházkou ze Sklaního mlýna, okolo Punkevních jeskyní, dál po modré turistické značce až na Horní můstek propasti Macocha. Po krátkém, ale vyčerpávajícm výstupu jsme se odměnili v přilehlé hospůdce pivem a langošem a pak už jen vychutnávali čerstvý vzduch a malebné prostředí. 

Karolína Černá

Blansko

Máte i vy krásné fotografie z výletu? Zašlete nám je společně s textem na blanensky@denik.cz. Rádi je zveřejníme.