Sezona soutěže Truck trial bude letos ukončena v Kunštátu na Blanensku.Poslední letošní soutěžní víkend otevřeného Mistrovství ČR v Truck trialu se uskuteční o víkendu 13. a 14.srpna v oblíbené lokalitě pískovny Kora v Kunštátu na Blanensku.

Ve všech kategoriích mají posádky poslední možnost ovlivnění celkového pořadí letošního šampionátu. O to větší povzbuzení a fandění budou potřebovat od fanoušků a návštěvníků.

Ostravská zoo s mnoha zvířaty a velkou botanickou zahradou láká k návštěvě.
S foťákem na lovu zvířecích úsměvů. Ochotně zapózovala panda červená i plameňák

V závodech uvidíte speciálně upravené vozy různých značek. Závodníci mají vždy za úkol projet vyznačenou sekci bez dotyku označených branek a navíc v daném časovém rozhraní.

Často jsou závodní vozy opravdu na hraně a ne zřídka dochází k jejich převrácení. To je také jedním z důvodů proč být u toho, byť jako divák. Diváci uvidí nejenom stálé “trialisty”, ale i několik nováčků, kteří si stihli připravit své nákladní závodní vůz.

Mistrovství ČR v Truck trialu se pravidelně jezdí na mnoha místech české republiky. A v Kunštátu svou letošní sezonu ukončí. Poslední plánovaný soutěžní víkend se v září neuskuteční. Veškeré termíny závodů, novinky, výsledky a fotogalerie najdete na stránkách www.trucktrial.cz.

Truck trial je sport, který je o jezdeckém umění, o tom, jak překonat zdánlivě nepřekonatelné. Na všech závodech se projíždí abnormálně těžký terén, někdy i uměle vytvořený. Není to o tom pouze zdolat prudký svah, je to o tom se v tomto terénu orientovat a projet stanovenou sekci a umístěné branky i za cenu, že nevíte, zda zákony o zemské přitažlivosti budou platit, nebo jej posunete o něco dál. Pokud to nevyjde, poperete se s těmito zákony příště znovu. Otázku, zda se v sekci, kde je plno bahna i vody „utopíte“, nebo úspěšně projedete, si většinou závodníci pokládají až po závodě.

RDR Akademie na mezinárodním fotbalovém turnaji Jadran Cup v chorvatském letovisku Umag.
Slunce, moře, turnaj a zábava. Fotbalisté z RDR Akademie zažili Jadran cup

Pro toho, kdo projede, je to otázka zcela jasná, pro toho, kdo neprojede, je to výzva, jak takové náročné úseky pokořit příště. Protože hranice, o které si člověk myslí, že je nepřekonatelná, je ve skutečnosti mnohem, mnohem dál. Nic pro slabé nátury. Je to sport pro opravdu silné jedince.Soutěž probíhá v 7. kategoriích.S1 - MB Unimog, Tatra 805S2 - MB Unimog, IFA W50, Avia, Praga, Viza ROSSS3 - Tatra 138, Praga V3S, Liaz, Viza ROSSS4 - Tatra 813 a 815 6x6, UralS5 - Tatra 813 8x8P1 a P2 kategorie malých a velkých unikátních prototypů, kdy každý z vozů je originál.

Karel Fiala

Zdroj: Youtube