Nejdříve se Ivo postavil na start páteční časovky. Tu absolvoval ve velmi koncentrovaném výkonu, a díky tomu za sebou nechal celou řadu favoritů. Cílovou pásku protnul na výborném 6. místě.

Modul Přežití pro boskovické skauty. Vyzkoušeli si ho ve Velenově
Modul Přežití pro boskovické skauty. Vyzkoušeli si ho ve Velenově

V neděli 23. dubna pořadatelé na trati totožné s tou na časovku připravili silniční závod. Závodníci nastoupili ke svému startu v 9 hodin. I zde sešla celá světová špička cyklistů. Závod od prvních metrů připravil napínavou podívanou pro diváky, kteří lemovali trať okruhu. Od prvních metrů nástup stíhal nástup, kde významnou roli hrál Ivo, který zvolil aktivní pojetí závodu. Postupně se stupňovalo tempo, kdy závodníci na rovinkách jezdili průměrnou rychlostí přes 50 km/h. V posledním kole si závodníci nic nedali zadarmo a neustále si nastupovali, se snahou rozdělit čelo pelotonu. Ivo bojoval v popředí a v mohutném spurtu vybojoval krásné 5. místo, čímž vylepšil umístění ze silniční časovky.

Ivo Koblasa je český handicapovaný cyklista. Řadí se mezi nejlepší handicapované cyklisty v ČR (i na světě). Reprezentoval Českou republiku na Letních paralympijských hrách (Tokio 2020, Rio 2016, Londýn 2012). Žije v Černé Hoře, trénuje především v kopcích Blanenska a je oporou týmu Favorit Brno i české paralympijské reprezentace.