Houslistu Jaroslava Svěceného netřeba dlouze představovat.Minulý týden zahájil Krasové Hudební léto 2021 svým vystoupením pod širým nebem. Při koncertu s názvem Ve znamení argentinského tanga byli jeho spoluhráči špičkoví akordeonisté Ladislav Horák a Martin Šulc, jenž je vítěz mezinárodní televizní soutěže Virtuoso 4+, kde mu titul předával legendární Plácido Domingo.

Z jeho vystoupení běhal mráz po zádech. Na ohnivém koncertu s emotivní hudbou Ástora Piazzolly a jeho pokračovatelů zazněly i písně Tango pour claude  Richarda Galliana a nebo originální hudba Václava Trojana pro housle a akordeon k filmu Princ Bajaja. Neuvěřitelně silný zážitek kazily jen z nedaleké silnice hučící motorky. I s tím si Mistr Svěcený poradil, když situaci glosoval takto: "Vystupoval jsem v chrámech a kostelech, ale za zvuku motorek jsem ještě nehrál".

Doufejme, že i další pokračování série koncertů s názvem Romantickém galakoncertu, který se uskuteční  v pondělí 12. července bude mít stejnou energii a náboj. 

Kamila Pokorná