Bydlíme na horách, a tak na jarní prázdniny nejezdíme za sněhem, ale naopak vyrážíme někam do tepla.  Letos jsme si vybrali ostrov Gran Canaria, letěli  jsme z Vídně.

Jedenáctiletý Felix se svojí rodinou o prázdninách podnikl dobrodružnou cestu do Francie.
Na kole i na vodě, Francie je v pohodě. Jedenáctiletý Felix zazářil na Rajbasu

Málem jsme nedojeli na letiště, mamka si myslela, že je hrbolatá silnice, ale to nám tak skákalo auto.  Na Kanárech jsme si půjčili auto a s ním jsme objeli celý ostrov. Spávali jsme ve stanu nebo pod širákem. Byli jsme tam 9 dní. Hned, jak jsme měli auto,  jsme jeli k moři. Strašně tam foukalo, málem nám odletělo oblečení i boty. 

Pak jsme jeli do Maspalomas, kde jsou písečné duny. V nich jsme skákali a jezdili po zadku.  V restauraci jsme ochutnali místní jídlo-brambory s omáčkou.   

Své dobrodružství chlapec z Letovic představil během festivalové přehlídky WAU 2022.
Příběh z přehlídky WAU. Hoši od Drozdí řeky objevovali Kralický sněžník

Další den jsme šli na výlet do hor, kde jsme trhali mandle, které zároveň kvetly a měly plody. Další dny jsme navštívili kaktusovou zahradu, muzeum, kde jsme viděli, jak se bydlelo a pořád bydlí ve skalních domech.

Chodili jsme do hor na výlety, na nejvyšší horu, podívali jsme se na kráter sopky a často jsme se koupali v moři. Někde byl bílý písek na pláži a  někde zase černý. Na pláži jsme dvakrát i spali. V jednom městě jsme viděli největší dračí strom.

V rámci akcí spojených s festivalem Rajbas se uskutečnila i přehlídka dětských dobrodružných prezentací WAU 2022.
Do Rajbasu se zapojily i děti. Při přehlídce WAU prezentovaly svá dobrodružství

Na celém ostrově jsme si trhali ovoce z kaktusů, které strašně píchalo. Poslední  den jsme  si udělali výlet okolo jediného potůčku na ostrově, naposledy jsme si zajeli k moři , vrátili jsme auto a letěli domů.  Z Vídně  nám naše auto odtáhla odtahovka  a my jsme  s mámou jeli domů vlakem. 

Meda Pánková