Devátý ročník Vesufu (VElenovsko-SUchovský Festival) se bez nadsázky rozjel na plné obrátky. Kromě mnoha pivních speciálů přijelo i přes 20 stánků s domácí kuchyní. Prostranství na louce mezi oběma obcemi ožil zpěvem, zábavou a především dobře načepovaným pivem už v pátek, kdy start Vesufu odstřelili poetičtí Highland. Pak už se mikrofonu ujal Láďa Křížek s kapelou Kreyson a při západu slunce Čechomor. Na vlně funky & groove uzavřela páteční den kapela Monkey Business.

Sobotní den zahájili odpružení kluci z kapely Vypuštěné Koupaliště. Pro děti zase pořadatelé připravili vystoupení Maxim Turbulenc, kteří hráli na druhém pódiu. Do varu dostala účastníky i kapela Premier a pak už svým hlasem uchvátila dav Katarína Knechtová. Jakmile se obloha setměla, dorazila legendární Buty v čele s Radkem Pastrňákem. Poslední tečku vypálila energická rocknrollová skupina Doctor Victor. 

Součástí této hudební akce byla také návštěvnická soutěž o nejlepší pivo. První místo si odnesl světlý ležák pivovaru Jadrníček, druhé ochucený ležák Višník od pivovaru Jadrníček a trojici uzavírá pale ale Japač také od pivovaru Jadrníček. 

Další ročník, tentokrát jubilejní desátý, se vrátí 5. a 6. července 2024.