Mezi pozvanými sci-fi a fantasy literárními autory neboudou chybět František Kotleta (Spad, Legie) a Kristýna Sněgoňová (Město v oblacích, Legie), Pavel Bareš (Projekt Kronos), Vojtěch Matocha (Prašina), Kateřina Šardická (Noc běsů), komiksový autor Nikkarin (Hubert & Hugo, 130), Jiří Walker Procházka a další.

„Con" (čteno „kon“) je mezinárodní výraz označující setkání fanoušků určitého fenoménu a „Bozako“ je slangové označení našeho města.

Krom velkého deskohraní (Mindok, Rex hry, Piatnik, Fox in the Box a Board Bros), PC herny od české společnosti Amanita Design (Machinárium, Botanicula, Chuchel) – včetně autorského hraní hry Creaks s jejími tvůrci, na BozaConu bude Minecraft herna, herna Ateliéru duchů a spousta workshopů pro děti.

Současně připravujeme v prostorách Sokolovny výstavy komiksového kreslíře Michala Suchánka (Děsivé radosti, Batman: Svět) a boskovické nadějné komiksové kreslířky Elišky Štefaňákové (ROXI: Legenda o prvních strážcích).

Reprezentační ples Ulity byl už devátým v pořadí.
Tanečníci vylezli z Ulity! Devátý reprezentační ples blanenské čajovny potěšil

Jako třešničku přidáváme projekci anime filmu Kluk ve světě příšer, loutkovou parodii Rudy Hancvencla "Hvězdné dálky, aneb Galaktická roztržka, čili kterak Impérium úder nevrátilo" a snad se povede i představení připravované boskovické komiksové knihy od Michala Grigy a Lenky Dokoupilové.

Sněhule severní je severský druh pěvce, který se u nás výjimečně a vzácně zastavují koncem zimy.
Jedovnice navštívili pěvci ze severu. Sněhule severní věští konec zimy

Sokolovna bude oba dny naplněna jedinečných programem pro malé i největší. Věříme, že se z BozaConu stane tradiční a jedinečná akce pro široké okolí.

BozaCon je ideový a organizační průsečík všech složek Kulturních zařízení města Boskovice a spolupracují na něm i Místní akční skupiny Boskovicko PLUS a Střediska volného času Boskovice.

Masopustní veselí si nechal v obci Vilémovice ujít jen málokdo.
Minulý rok kvůli covidu nešel nikdo. Letos ho Vilémovičtí do průvodu vzali sebou

Žánr sci- fi je s Boskovicemi neodmyslitelně spjat už z minulého století, kdy v Boskovicích v 90.letech existovala akce zvaná Geacon. Té se uskutečnilo několik ročníků. Fungoval zde také Sci-fi klub, který akci pořádal. Součástí tehdejšího Conu byla i povídková literární soutěž.


Tomáš Lizna

Kino Boskovice