Virunga dováží čerstvé exotické ovoce z Afriky, Indonésie, Brazílie, nebo třeba z Kolumbie a prodává ho na svých trzích za účelem umožnit i lidem v České republice a na Slovensku, aby poznali autentické chutě nejrůznějších plodů. Veškeré produkty, které na trzích najdete, jsou bez chemie, přidaných konzervantů, cukrů či barviv. Ovoce dozrálé na africkém sluníčku chutná jinak než to, které zraje na skladech supermarketů! Všechny plody jsou navíc odkoupené od menších farmářů za férové ceny, kterým tak Virunga pomáhá, aby si vydělali na své živobytí a mohli svým rodinám zajistit lepší život.


Od 9 do 15 hodin tedy měli všichni z okolí Boskovic příležitost na Růžovém náměstí ochutnat nejrůznější druhy ovoce. K dostání bylo třeba i červené dračí ovoce, nebo jackfruit, který se považuje za největší ovoce vůbec! Virunga ale vedle čerstvého ovoce nabízí také například šťávy, čaje, kávu, koření, marmelády nebo i ovoce sušené! Na trhu se ale dal sehnat například i čerstvý zázvor, kurkuma, plod baobabu či pálivé papričky piri piri. Každý si tam jednoduše našel to své.

V sobotu 2.října se v Boskovicích konal první ročník festivalu improvizované hudby MELOMANIA.
Boskovickému festivalu improvizované hudby Melomonia kralovalo jazz trio Treetop

Místní byli překvapeni chutí mang, ananasů i avokád, která se lišila od toho, co již dobře znají. Vychvalovali si ale také marakuju, babybanány, nebo mangostan a v neposlední řadě i úžasné prodávající, kteří byli velmi ochotní a poradili nákupčím s výběrem těch pravých kousků. Všichni si trhy moc užili a i sama Virunga označila trhy v Boskovicích za velký úspěch. Určitě se prý v příštím roce velmi rádi vrátí.


Pokud vám tato akce utekla, nenenechte si ujít některé z dalších trhů, jenž se budou konat.

Stephanie Fikarová