Zahrada Letokruhu je otevřená veřejnosti stále. V tento den zde bylo ovšem více živo, než obvykle. Akci jsme zahájili vystoupením kouzelníka, následovala vernisáž výstavy několika desítek keramických výrobků, dále exhibice kroužku parkouru, přeskakování překážek králíků z Králičího hopu a celou přehlídku ukončili účastníci a vedoucí z workoutu se svojí show.

Bar U andulek nabízel pestrou škálu nápojů a dobrot. Grilované maso, špekáčky, ovocné košíčky a koktejly i kávu.

Na zájemce čekala ve tvořivé dílně kroužku Šperkománie výroba vlastních náušnic, kdo chtěl, mohl si vlastnoručně uválet z kynutého těsta hada na oheň, opéct si ho a pak si na něm s chutí pochutnat. Obdivovat jsme mohli i výrobky z kroužku Pat a Mat z různých přírodních materiálů a rakety z Raketového modelářství, které jsou plně funkční.. Na fotbalovém hřišti probíhal trénink mladých nadějných hráčů kopané a každý si mohl zkusit střelbu z luku s našimi mistry lukostřelby. Nechyběl ani kroužek Stolního tenisu s možností si hru ping-pong vyzkoušet a také Šachy.

Oblíbená byla velmi chůze na chůdách a po slackline. Štěstí mohl každý pokoušet na Kole štěstí a když mu přálo, potěšilo ho např. palačinkou či kávou zdarma anebo nějaký speciálním úkolem jako třeba deseti dřepy. Po celou dobu slavnosti bylo otevřeno vlakové modelové kolejiště v budově a Klub pro mladé – V kleci. Zde byly k dispozici počítače a informace o IT kroužcích a herna pro malé děti v prostorách, kde jinak probíhá školička pro ukrajinské děti.

Ochotní vedoucí rádi zodpověděli všem zájemcům a zvědavcům jejich dotazy.

Petra Pernicová

Letokruh - středisko volného času Letovice