Devatenáctiletý Lukáš Fürle se primárně soustředí stále ještě na juniorské soutěže, které jsou pro věkovou kategorii 18-23 let.

Start na Mistrovství Moravy a Slezska mužů a žen měl být pro Lukáše spíše jenom takový test, aby si ověřil, jak na tom před zahájením sezóny vlastně je. Vzhledem k tomu, že je Lukáš velmi ambiciózní a soutěživý typ, rozhodl se svoji formu poměřit hned ve dvou kategoriích, a to Classic physique a Klasická kulturistika do 180 cm, což je v kulturistice velmi neobvyklé s ohledem na vysokou konkurenci a náročnost přípravy. Jak se ale později ukázalo, Lukáš byl připraven dokonale a všem svým soupeřům, jak se říká, „ukázal záda“. Obě kategorie vyhrál a v kategorii Klasická kulturistika se stal absolutním mistrem Moravy a Slezska!

AJETO A Dolní Lhota - Zdeněk Brtniček, Michal Král, Ivana Stejskalová, Miloš Stloukal, Honza Šmerda, Kamila Veselá, chybí Martin Novotný, Tonda Štrajt a Michal Souček.
Drama v blanenské kuželně: Soutěžní týmy i jednotlivci bojovali o postup

Díky výborným výsledkům na Mistrovství Moravy a Slezska mužů a žen se Lukáš automaticky nominoval na Mistrovství České republiky mužů a žen, které se konalo 23. 4. 2022. Zde Lukáš potvrdil svoji formu a potenciál a ve velké konkurenci skončil na úžasném 4.místě v kategorii Klasická kulturistika a 6. místě v kategorii Classic physique.

Další velké úspěchy náš borec zaznamenal hned o týden později na pohárových soutěžích. Na soutěži GP Velká Bíteš 2022, která se konala v sobotu 30.4., získal Lukáš 1. místo v kategorii Klasická kulturistika, 1. místo v kategorii Classic physique a 2. místo v absolutním pořadí kategorie Kulturistika! Následující den se Lukáš zúčastnil další pohárové soutěže, a to Extrifit pohár ČR 2022, kde opět potvrdil svoji neskutečnou formu! V kategorii Klasická kulturistika získal 1. místo a 2. místo v kategorii Classic physique.

Při páteční registraci vozidel organizátoři nestíhali. Nápor byl obrovský.
Vymazlená nádhera. Na sraz velorexů do Boskovic jeli účastníci i přes Atlantik

Tímto Lukášovi jménem našeho oddílu kulturistiky ASK Blansko moc gratulujeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za perfektní reprezentaci naše oddílu, který letos bude slavit neskutečných 57 let!

Martin Šumbera

předseda oddílu