Většina lidí musela jaro a část léta strávit doma kvůli všudypřítomné pandemii koronaviru, proto jsme se v našem spolku (na)Moll rozhodli, že druhou polovinu roku začneme pracovat na své fyzické zdatnosti a uděláme něco pro naše zdraví a pro naši imunitu. Vrcholem tohoto snažení byl právě vytrvalostní pochod, do kterého jsme vyzvali nejen členy spolku, ale také veřejnost.

Celý pochod byl od prvopočátku plánován tak, aby byl extrémně náročný. Celková náročnost však byla ztížena místy hustým deštěm, který prvních 15 kilometrů chodce na trase provázel. Již na prvním větším záchytném bodě v Blansku tak první chodci pochod ukončili, další část se odpojila asi po 23 kilometrech v Rájci-Jestřebí. Do Lysic, kde měli účastníci pochodu k dispozici vestibul místní základní školy a občerstvení, dorazilo již jen sedm statečných chodců. Největší poklona však patří pouze dvěma nejstatečnějším vytrvalcům z Březové nad Svitavou – Kateřině Navrátilové a Bohumilu Jírů, kteří došli celou trasu až do cíle v Olešnici na Moravě.

Z výletu hasičů do jeskyní a na Bouzov.
Hasiči na výletě prošli jeskyně, hrad a lákaly je i olomoucké syrečky

Účastníci pochodu mohli přispět dobrovolným startovným na dobrou věc, dopředu však nevěděli, jaká nadace obdrží výdělek z pochodu. O tom v několika dnech po skončení pochodu sami rozhodovali prostřednictvím hlasování na Facebooku Spolku (na)Moll. Třídenní hlasování jasně rozhodlo o tom, že mezi jinými nadacemi vyhrála organizace Psí život, která se jako jediná v České republice cíleně zaměřuje na pomoc zvířatům, která patří lidem bez domova, osobám závislým na návykových látkách a zvířatům, která žijí s lidmi v sociálně vyloučených lokalitách. Ještě jednou děkujeme všem, kteří přispěli financemi na dobrou věc, a na všechny zúčastněné i na nové odvážlivce se budeme těšit zase příští rok!

TEREZA DŘEVOVÁ